Kdy u vás propukla tato vášeň?

My to takhle měli doma, všude kytky. Já si třeba z ciziny přivezu semínko a zkouším to vypěstovat. Ale je to o trpělivosti, protože ty kytky prostě rostou pomalu.

Fotogalerie
17 fotografií

Ale dlouho se zalévají, kolik času zabere zalití 140 kytek?

No, než to oběhám, dá mi to tak hodinku denně. Nebo ob den. To není tak strašný, ale co je časově náročné, je, že spousta těch květin má různá pravidla, že třeba rostou na jižní straně, že na ně musí svítit určité slunce... Ale ono to úplně není pravda, je to jako u lidí. Já s těmi kytkami poctivě chodím, až najdu to místo, kde se jim daří, a to je časově náročné. A třeba je to místo, na kterém by podle toho, co jsem si načetl, měly umřít.

Na hlavní stěně v obýváku by člověk čekal televizi, ale tady je les květin.

No to je můj hlavní sledovací program – rostou. Rostou? Když třeba jedu na dovolenou, tak jsem sice celou dobu v nervu, jestli se mi o ně pověřené osoby správně starají, ale po návratu vidím, že opravdu poporostly.

Autor: archiv redakce

Na jedné zdi jste zvolil umělé. Co to?

Protože tam opravdu nejde žádné světlo a já bych nepřežil, aby tam nic nebylo.

Televize je zezadu také pokrytá zelení, čí to byl nápad?

My jsme měli postel jinak, pak se nám tam špatně spalo, tak jsem ji otočil, a tím se ocitla televize uprostřed místnosti a ta její záda prostě nejsou pěkná. Tak jsem koupil plástve s umělými listy, zezadu má telka odvětrávání a živá kytka by tam nevydržela. Přišrouboval jsem je, no a s těmi kytkami to není pohledově tak hnusný.

V pracovně je velké akvárium, ale bez ryb.

Já ho teď zrovna předělávám, to bylo mořské akvárium a nějak se mi zkazila voda. Ryby mi teď hlídají v akvaristice, šest kousků a jednoho poustevníčka, ta nová voda trvá asi 6 týdnů... Až to doděláme, tak si pro ně dojedu.

Vedle akvárka jsou cvičební nástroje, cvičíte pravidelně?

Já vůbec ne. Ale nebaví mě jet někam, tam se převléknout, tak jsem si to pořídil domů. Ale nechce se mi, taky jsem byl nemocný… Ano, výmluvy.

Autor: archiv redakce

Jak je to s vaším kutilstvím – v televizi vám to jde, ale vyrábíte si a upravujete si věci i doma?

Ano, například jsem zjistil, že když chcete v malém pokoji udělat posilovnu, mořskou akvaristiku a botanickou zahradu, tak se to tam nevejde. Tak jsem musel zkrátit tu tyč na činky flexou tak, aby přesně vyšla mezi postel a akvárium. A byla tady spousta dalších úprav a zlepšováků klasickou formou pokus-omyl. Chci se ale učit pořád něco nového, pouštím se už i do elektriky, myslím, že bych už zvládnul udělat třeba zásuvku skrz zeď na druhou stranu a různé další opravičky.

Bydlíte tu asi 3 roky, jste tu spokojený?

Jsem v šestém patře, to mám rád, ten výhled. Taky ty dvě terásky jsou fajn, že se člověk může pocitově rozeběhnout, a má to garážové místo a sklep. Takže ano, jsem spokojený. Samozřejmě mám sen, chtěl bych domeček, což je v dnešní ekonomické situaci trošku sci-fi. Ten domek by nemusel být nic extra, ale chtěl bych k němu přilepit obrovský skleník a mít v něm botanickou zahradu. Tam bych si piplal ty svoje kytičky, a to by mě bavilo moc.