Co nesmí v žádné venkovské ložnici chybět? Samozřejmě bytelná postel. Měla by být z masivu nebo alespoň nést dřevodekor, zajímavě vypadá také postel proutěná. Chcete-li hrát na romantickou notu, pak to může být postel kovová se zdobným rámem a nejlépe i jemným baldachýnem. Nutně špatně není ani postel čalouněná, pokud je doplněna správnými prvky, nepatří však v tomto stylu mezi časté volby.

Důležité detaily

Co se týče nočního stolku, kromě jasně se nabízející rustikální varianty s kovovou nebo keramickou úchytkou to může být i stará židle nebo bedýnka, případně poctivý špalek.

Fotogalerie
33 fotografií

Ve venkovské ložnici mají své místo také pletené nebo hadrové koberečky, které prostor zútulní a dodají mu na hřejivosti. Dalším důležitým doplňkem jsou retro kovové lampy nebo stolní lampičky s textilním stínítkem. Centrální osvětlení může mít stínítko z proutí či textilu, neurazí ani keramické či kovové.

Pěkně vypadá, když před postel postavíte dřevěnou lavici či proutěnou truhlu (ta může posloužit jako úložný prostor na polštářky či přehozy). Hodit se mohou i proutěné košíky, třeba na klubíčka vlny, pokud rádi pletete, nebo do nich můžete umístit květiny v květináči.

Venkovské ložnici nejvíce sluší povlečení z režné bavlny či flanelu s květovaným, kostkovaným či pruhovaným vzorem. Chybu neuděláte ani, když místo bavlny sáhnete po aktuálně velmi moderním a oblíbeném lnu. A jaký přehoz přes něj? Vlněný s károvaným vzorem, pletený nebo prošívaný. Pro ložnice ve stylu anglického venkova je povinný patchwork!