Povídáme si v kuchyni, protože jinam se už nevejdeme... 

Emma: Naše děti zaplavily veškerý prostor a mají talent být ve všech místnostech zároveň, takže nám zbývá už jen ten kuchyňský stůl a balkonek. 

Kdopak u vás v té kuchyni kraluje? 

Emma: Myslím, že je to střídavé, když jsme se poznali, tak Jordy říkal, že jí pro to, aby přežil. Teď mám pocit, že žije hodně pro to, aby se najedl. A tím pádem se z něj postupem času stal i kuchař a musím říct, že vynikající. Takže já jsem trošku z té kuchyně odstoupila. 

Fotogalerie
25 fotografií

Jordan: Ale stejně jsi mě to všechno naučila ty. Já jsem v Izraeli konzumoval to skvělé jídlo, když jsem se sem v devatenácti přestěhoval, tak mi tu moc nechutnalo a musel jsem se zpětně naučit vařit všechny ty věci, které mi kdysi strašně chutnaly. 

Emma: Mně chutná všechno, co Jordy uvaří. A teď ujíždím na takové jednoduché věci: špenát, voda, máslo. Je to úplně fantastický, chci to od něj každé ráno.

Jíte maso? 

Jordan: Já jsem takový kvartální vegetarián, vždycky když jedeme do jihovýchodní Asie, tak si řeknu, že ono to vlastně jde, být vegan. Musím se to pak samozřejmě tady doma naučit vařit sám, protože běžně restaurace v Česku nejsou úplně ready na to, kvalitně nakrmit vegetariána nebo vegana. No a pak mě to pár měsíců po návratu pustí a sním tunu masa.  

Máte tu spoustu koření, kdo ho nakupuje? 

Emma: Já. Já si myslím, že to vypadá krásně.  

Jordan: Emma má takovou zvláštní obsesi, a to jsou koření, která se tady dají normálně koupit… 

Emma: No ale nejsou tak hezký jako v Istanbulu, v Thajsku nebo v Izraeli na trhu. To je bezva, když se ti kurkuma v kufru vysype na bílé tričko a nikdy nepustí. Já vím, že se to dá koupit tady pod barákem, ale nemá to ten příběh.   

Když jsme u příběhu, tak tady u toho piana vzniká veškerá muzika?  

Emma: Jojo, tady, je fantasticky rozbité, je hrozně potichu, takže ani my ho skoro neslyšíme.

Jordan: Rozhodně nerušíme sousedy. 

Emma: Naposledy tady Jordy složil písničku By Now, náš poslední singl.

Jordan: Emma se na tom producentsky podílela. A zrovna včera bylo oficiálně oznámeno, že jsme mezi sedmi finalisty národního kola Eurovize.

Emma: Takže budeme moc rádi, když pro nás lidi budou hlasovat. Moc děkujeme.   

Blahopřeji. A kdo všechno zpívá, vy? Další interpreti?  

Emma: Obojí. Jordy zpívá Jordyho, já zpívám sebe, zpívám gospel, ale ten drží fantastická backvokalistka Athina, ta tomu dodává takové hudební tělo a grandióznost s těmi houslemi... 

Od hudby ke čtení – je tu velká spousta knih... Mají nějaký řád, někdo z vás je sem nosí, nebo je to všechno náhodné? 

Emma: Mívaly řád, dokonce bývaly i abecedně seřazené za sebou. Jedna velká knihovna je beletrie, v té druhé jsou tematické bloky – básně, filmové knihy, výtvarné umění. Hodně pohádek, hodně Petra Síse, hodně politologie, diplomacie, mezinárodních vztahů… 

Jordan: Je jich tam hodně červených, hodně modrých velkých a malý tam jsou... 

Emma: A Jordy hodně “čte“ audioknihy, takže tam toho moc v té knihovně nemá, ale je tam asi osm hebrejských knih. 

Jordan: Já strávím půl života v autě a ano, teď jsem hodně ujel na audioknihách, v Čechách se dělají skvělé. 

Co u vás plní zdi? 

Emma: Visí nám tu nám blízcí výtvarníci, fotografové, ono je problém, že do těch zdí se nedá moc šroubovat, je to byt před rekonstrukcí. U mého tatínka v bytě, ve kterém dožil, je toho ještě hodně opřeného, a až to tu jednou půjde, tak budou ty zdi asi úplně pokryté. Vším možným. 

Emmě už tak trošku vypadávají koncertní šaty ze skříně, kam se vejde Jordan se svými věcmi? 

Jordan: Já si pronajímám kancl na Vinohradech a tam vlastně mám svoje věci. Já mám totiž trauma z toho, zbavovat se věcí, vlastně většinu toho, co jsem třeba od svých deseti let dostal, pořád mám. 

Emma: On Jordyho vztah k věcem je stejný jako ten můj ke koření. On v každém tričku vidí příběh. 

Jordan: Jo jo, třeba jak jsem to tričko našel na blešáku v Paříži, jak pršelo, jak za něj paní chtěla euro a já jí dal půl. No, chtěli jsme v tom kanclu vymýšlet videoklipy, ale v reálu jsou tam krabice až po strop.  

Bez čeho byste se doma neobešli?  

Emma: Bez Jordyho, bez holčiček a poslední čtvrtrok bez naší úžasné chůvy. 

Jordan: Podepisuju. A přidávám ještě internet. Kterej nám ale permanentně blbne.