Mezi místa, kterým byste měli věnovat větší pozornost, patří přednostně kuchyně a koupelna. Obě místa jsou často využívaná a špína jako by snad sama přicházela a usazovala se v nich s nevídaným zalíbením. Vaším cílem by tak měl být chytrý úklid celé domácnosti se zaměřením na zmíněné místnosti, který bude efektivní, aby Vám jarní úklid netrval celou věčnost, a zároveň dlouhotrvající, abyste nemuseli jarní úklid absolvovat šestkrát do roka.

Kuchyně je základ

Čistota kuchyně je důležitá zvláště v bytech, kde je sloučená kuchyň a obývací pokoj v jednu místnost, neboť tam se nejčastěji schází návštěvy. Ale i když máte variantu s kuchyní zvlášť, úklidu se nevyhnete. Kuchyni využíváme hned několikrát denně – nejčastěji k přípravě jídla. Míchání, šlehání, mixování, smažení – takové aktivity pro nás obyčejně znamenají, že budeme v kuchyni trávit více času, a to nejenom předváděním kulinářských dovedností, ale i následným úklidem. Drhnout a leštit okolí trouby nebo indukce je téměř každodenní rutinou všech kuchařů a kuchařek. Stopy po prskajících pánvích a bublajících hrncích ale do jarní kuchyně nepatří. Kuchyně po úklidu by měla zářit čistotou a nerezové spotřebiče by se měli lesknout.

Autor: Druchema družstvo pro chemickou výrobu

Nezapomeňte na koupelnu

Druhé zmíněné podstatné místo představuje koupelna, kde je zapotřebí zaměřit se hned na několik oblastí k úklidu. Protože koupelny bývají často vydlaždičkované, je důležité mít čisté spáry. Ty vyžadují hodně mechanické práce, ale jejich čistota zásadně ovlivňuje vzhled celé koupelny. Zároveň je třeba zbavit se vodního kamene, který se tak rád usazuje na kohoutkách nebo jen zůstává po kapkách vody na dlaždičkách v okolí sprchy či na sprchové zástěně. Po mýdle zůstávají v umyvadle, vaně či sprchovém koutě zase usazeniny. A v neposlední řadě se v koupelně setkáváme se rzí. Kvůli vlhkému prostředí se v koupelnách navíc daří různým plísním a bakteriím, takže desinfekce a udržování čistoty je v této části domova velice důležité!

Autor: Druchema druzstvo pro chemickou vyrobu a sluzby

Výše zmíněné postupy zajistí předvánoční úklid, se kterým Vám pomohou kvalitní přípravky. Tak uklízejte chytře společně s námi!

Úklidovou poradnu přináší Larrin, značka českých čisticích prostředků. Uklízejte chytře!