Místo přístavby tak mohl vzniknout unikátní rekreační dům Crow's Nest, který stojí na útesu na jižním pobřeží Anglie. Protože zde hrozí další pohyby půdy, museli inženýři vymyslet řešení, které by stavbu i její obyvatele udrželo v bezpečí.

Nejprve vznikl betonový základ, do kterého byly strategicky rozmístěny malé sloupky. Architekti na ně umístili plovoucí konstrukční rám, který funguje jako raft a umožňuje pohyb domu. Pokud dojde k sesuvu, jsou pod rámem umístěny mechanické zvedáky, které umožní dům opět vyrovnat.

Ochrana před sesuvem se vepsala i do samotného designu domu. Architekti jednoduchou tradiční kabinu rozdělili na čtyři části, které lehce navzájem pootočili. Rezidence díky svému tvaru a použití modřínového dřeva na fasádě dokonale ladí s okolní krajinou.

V nejmenší struktuře se nachází vchod, který vede k hlavnímu obytnému prostoru. Nachází se zde otevřený prostor s kuchyní, jídelnou a společenskou částí, kterou je možné volně spojit s okolím. Stačí pouze odsunout velké prosklené panely a majitelé se mohou kochat výhledem na pláž a moře.

V nejvyšší budově jsou v horním patře otevřená hlavní ložnice, koupelna a ložnice pro děti. V budově, která se nachází na opačném konci, je zázemí pro hosty. Když jej majitelé nepotřebují, mohou ho zcela uzavřít.

Fotogalerie
19 fotografií