Než se s manželem Radkem přestěhovali do patnáct let starého domku v Psárech, žili v bytě rodinného domu v Břežanech. Když Andrea otěhotněla, věděla, že vlastní bydlení musí začít řešit co nejdřív.

V Břežanech se jim líbilo, ale handicapem byla rušná silnice, u které bydleli. „Chtěli jsme víc do přírody, což Psáry splňují bezezbytku,“ říká Andrea. Rodinu letos čeká rekonstrukce zahrady a koupelny. „Vím, že v domě je toho z hlediska designu k úpravám víc, ale upřímně přiznávám – moc se mi do toho nechce,“ říká Radek.

Andrea dodává: „Hodně času stejně trávíme na zahradě, rádi zveme přátele nebo sousedy na návštěvu a v létě hodně grilujeme.“ Z oken obýváku je vidět malý skleník, tak se ptám, kdo z nich jej má pod taktovkou.

Oba se zasmějí: „Máme být upřímní? Jednu dobu jsme nějakou zeleninu i pěstovali, hodně jsme se inspirovali i od našich rodičů, ale pracovně jsme byli natolik vytížení, že jsme to bohužel nakonec vzdali. Mou jedinou ambicí teď je postavit kůlnu na zahradní nábytek a rozšířit garáž před domem,“ přiznává Radek.

U čerstvě upečeného koláče si Andrea pochvaluje dobré sousedské vztahy i skvělou infrastrukturu obce. V Psárech nechybí školka, obchody, hřiště, les na procházky a dálnice D1 je téměř za domem. „Když je dobrý provoz, v Národním divadle jsem za půl hodinky.“ Radek trefně dodává, že si připadá, jako by žil na chalupě v Praze.

Pán domu se svěřuje, že s rodinou hodně řeší, zda na zahradě nechají postavit bazén. Synové by po něm toužili, ale Radek to vidí jinak. „Přestože máme na zahradě studnu, což je pro realizaci určitě ideální, zastávám názor, že bazén prostě není hezký designově, už jen jeho zastřešení se mi nelíbí. A naši kluci mají stejně vyžití jinde. Adrianek chodí na atletiku, postupně chceme přidat ještě fotbal, případně nějaké tanečky. Stejně ze všeho nejraději doma jen tak vegetíme,“ uzavírá.

Fotogalerie
54 fotografií

Článek připravil časopis Blesk Bydlení. Aktuální číslo koupíte v novinových stáncích nebo si ho můžete v tištěné či elektronické podobě objednat v našem iKiosku ZDE.

Titulní strana červnového vydání časopisu Blesk Bydlení