Nově zrekonstruovaný řadový dům v torontoské čtvrti Summerhill. Nachází se mezi řadovými domy, které během 19. století sloužily k ubytování dělníků.

Odvážný projekt přestavby, který navrhl architektonický ateliér Aleph-Bau, zachovává integritu historické fasády a zároveň ji obnovuje. Cihlová fasáda je nově natřená jasně bílou barvou, kterou doplňuje vlnitý plášť z hliníku a přírodní dřevo. Dům díky tomu příjemně kontrastuje se zbytkem řadovek. 

Zajímavým zpestřením interiéru je otevřené kovové schodiště s perforací, které se nesnaží nijak schovávat. Naopak se stává designovým prvkem, který udává styl interiéru.

Ačkoli je to neobvyklé, obývací pokoj se nachází v suterénu a je mírně zahloubený. K sezení slouží prostorná lavice z betonu. Zbylé prostory jsou převážně bílé, minimalisticky laděné.

Zadní strana domu je mnohem otevřenější než přední část, takže prostor může zaplavit sluneční světlo. V koupelně ve druhém poschodí se přímo nad vanou nachází zeď vytvořená z rostlin. Velmi příjemné je, že koupelna sousedí s balkonem a do prostoru proudí dostatek přirozeného světla.

Fotogalerie
14 fotografií