Dům je zajímavý hned z několika důvodů. Na přání majitelů má otevřený plán, který rodičům umožňuje sledovat jejich tři aktivní děti. V centru dispozice je záhonek a rostoucí strom. 

Překvapivé řešení má poměrně snadné vysvětlení. 

Pozemek, na kterém domek stojí, nebyl zcela vhodný pro stavbu. Okolní budovy jsou postaveny až na samé hranici pozemku a to hned ze tří stran. Jakmile byl prostor pro dvě auta zmapován hned za ulicí, zůstal malý prostor pro zahradu. Majitelé se proto rozhodli využít prostor zahrady jinak.

Architekt ponechal centrální část domu otevřenou se zvýšeným stropem, vybavil ji střešními okny a stromem. Obývací pokoj je příjemně zalitý světlem a v interiéru je cítit spojení s přírodou.

Dalším zajímavým místem je koupelna, která se nachází hned vedle obývacího prostoru. Oddělují ji skleněné posuvné dveře. Pokud si někdo přeje soukromí, může zatáhnout závěs. Hlavní ložnice se nachází hned za koupelnou.

Naproti koupelně je kuchyň a jídelna, které těží z přirozeného světla, které do interiéru proudí shora.

Nahoře v patře jsou na jedné straně situovány tři stejné ložnice pro děti a na druhé straně je velká místnost s tradičními rohožemi tatami.

Interiér je perfektní kombinací moderního a tradičního japonského designu, což majitelé preferovali.

Fotogalerie
27 fotografií