Pokud ještě adventní věnec nemáte, máme od šikovné designérky několik tipů, díky kterým vám vydrží dlouho krásný a okouzlí všechny vaše předvánoční návštěvy.

Eukalyptus krásně voní a neopadá

Diana Turinová doporučuje na základ použít neopadavé jehličnany, případně věnec v průběhu adventu přezdobit a osvěžit. Výbornou zkušenost má s eukalyptem, který příjemně voní, jeho lístky neopadávají a svou stříbřitě zelenou barvou navozuje slavnostní atmosféru. Z ostatních přírodnin radí vybírat ty, které i po uschnutí vypadají dobře, nebo rovnou zvolit sušené. Se zakonzervováním věnce vám pomohou také spreje.

Moderní adventní věnec podle designérky: Stříbrná a zlatá

Podle barevného ladění celé dekorace designérka radí zlaté, stříbrné nebo nenápadné metalické champagne odstíny. Je už jen na vás, zda sprejem nastříkáte celý adventní věnec, nebo jen detaily. „Stříbrné či pozlacené oříšky a šišky jsou klasika. Ze suchých listů udělá metalický sprej luxusní prvek,“ inspiruje designérka.

Jak vyrobit jednoduchý, ale přitom velmi stylový adventní věnec? Celým postupem vás provede designérka ve videu v úvodu článku. Inspirujte se také v naší galerii, kde jsou fotky nejrůznějších věnců, a pusťte se do vlastního tvoření.