Byt nazvaný Perfect Storm (v překladu perfektní bouře) byl vytvořen pro dva designéry. Tématem jejich domova měl být „betonový bunkr“. Do plánu projektu se promítla Woodsova láska k brutalistické architektuře i průmyslová historie sousedství.

Apartmán se nachází v budově bývalého skladu, který byl citlivě zrekonstruován. Interiér nabízí luxusní minimalistickou estetiku s tlumenou barevnou paletou a sochařským tvaroslovím. Byt má zcela otevřený půdorys. V hlavním obytném prostoru se nachází obývací pokoj spojeným s kuchyní a jídelnou. V patře je situována mezonetová ložnice s výhledem na obývací prostor.

Jednu ze stěn loftu tvoří velkoformátová okna, která sahají od podlahy ke stropu a zaplavují interiér spoustou přirozeného světla. Právě světlo pomáhá udržet příjemnou atmosféru prostoru a chrání ho před temnotou a fádností. Dřevěné detaily, mosazné akcenty a odvážné osvětlení záměrně odkazuje k vizuálům poloviny minulého století.

Křivky stropu zjemňují přímost betonových povrchů. Dřevěné podlahy a žebrované dřevěné povrchy vyvažují chlad studených šedých stěn a stropů.

Fotogalerie
14 fotografií