Byt by si zasloužil pořádnou rekonstrukci, ale na tu babička pochopitelně nemá. Přáním Jany je zbavit se starého jádra v paneláku, mít novou koupelnu, ale třeba i pokojíček pro budoucí školačky.

Janin život nebyl moc veselý. Manželství jí dlouho nevydrželo a o své dvě děti se musela starat sama. Starší syn začal brát drogy a později se k němu přidala i mladší dcera. Jana pracovala na tři směny, aby splatila dluhy dětí. Práci opustila až poté, co zjistila, že je její drogově závislá dcera těhotná. Po porodu si dceru i s dvojčátky vzala k sobě.

Dcera drogy brát nepřestala a hrozilo, že jí sociálka děti vezme. Jana si proto zažádala o pěstounskou péči. Povedlo se a Janin život nabral jiný směr.

Proměna bytu od Kamily Douděrové a Františka Kobližka je moderní, přívětivá a nadčasová. Designéři se odpíchli od podlahy, kterou zvolili z tmavšího dřeva s ohledem na původní podlahu v obývacím pokoji. Docílili tím sjednocení a propojení většiny místností v bytě. Z ložnice babičky vznikl nový pokoj holčiček. Babička svůj nový prostor našla v bývalém dětském pokoji. Vůbec největší výzvou ale byla rekonstrukce koupelny a toalety.

Jak vše dopadlo, uvidíte v premiéře dalšího dílu nové série „Jak se staví sen – extra“ v pondělí 11. března ve 21.30 na Primě.

Fotogalerie
21 fotografií