Lucie má s Petrem čtyři děti – Terezku (1 rok), Zuzanku (4 roky), Barboru (9 let) a Vojtu (11 let). Rodina to byla jako z reklamy na rodinné štěstí. Otec byl vědec, milovník přírody, manuálně zručný. Tragickým se pro rodinu stal 31. leden 2018. Petr se zřítil ze skály a zemřel.

Všichni společně bydleli ve čtyřpokojovém bytě na sídlišti. Vzhledem k tomu, že se jejich rodina rozrostla, rozhodli se byt ještě za Petrova života zrekonstruovat. Začali koupelnou. Z jednoho pokoje Petr udělal dílnu a sklad materiálu. Měli v plánu udělat nové pokojíčky pro děti, nové podlahy.

Byt by určitě potřeboval kromě nových pokojíčků i změnu dispozic. Jeden pokoj je plný materiálu. V ložnici s Lucií jsou společně dvě nejmenší dcery. Nejstarší Vojta má pokoj dohromady s Barborou, a tak by každý z nich potřeboval svůj pokoj. Chybí jim také úložné prostory. Navíc mají plovoucí podlahu, ze které je soused pod nimi nešťastný kvůli hluku.

Pro designéry to byla jedna z rozsáhlejších proměn. Dlouho přemýšleli, jaké místnosti kromě původní dílny zařídí. Ani stylové pojetí se tentokrát nerodilo snadno. Návrháři se snažili nedělat brutální zásahy. Pro Lucku i děti by byl zbytečný šok a ztratila by se i kontinuita na původní prvky. Jak se s tím vypořádali?

Premiéru dalšího dílu nové série „Jak se staví sen – extra“ uvidíte v pondělí 4. března ve 21.30 na Primě.

Fotogalerie
17 fotografií