Majitelé se na architekty obrátili s přáním navrhnout interiér bytu v Dnipro na Ukrajině. Měl být zařízený stylově, ale také poskytnout dostatečný prostor pro děti. To vše bez nutnosti dělat zbytečné kompromisy.

Odborníci byt s příjemnou rozlohou 135 m2 rozdělili tak, aby mohl vzniknout větší prostor pro dětský areál. Dcery majitelů tak mají k dispozici velký společný prostor. Studijní a herní prostory jsou společné, ložnice jsou oddělené.

Výsledkem je, že zbytek bytu nezahlcují dětské věci a hračky. Navzdory menší velikosti společenský prostor působí velmi světlý, otevřený, čistý a moderní.

V hlavní části společenské zóny je obývací pokoj, kuchyň a malý jídelní kout se stolem a židlemi. Společnými jmenovateli v interiéru jsou bílé povrchy, přírodní mramor, lehké dřevo a neutrální textil. Nábytek je záměrně minimalistický, takže podtrhuje pocit čistoty a lehkosti.

Na rozdíl od společenské zóny, kde našel uplatnění bílý mramor, je privátní část apartmánu tmavší. Hlavní ložnici zdobí grafit, který je dramatičtější, ale zároveň opticky neruší.

Dívky mají každá svůj vlastní kompaktní prostor na spaní s posuvnými dveřmi, které jim poskytují potřebné soukromí. Mimo ložnice je pro ně vyčleněn větší prostor, kde si mohou společně hrát nebo dělat domácí úkoly.

Fotogalerie
18 fotografií