Cizinec si pro dávky z Ukrajiny přijížděl v mercedesu. „Policisté proti němu nashromáždili dostatek důkazů a tak tentokrát místo dávek dostal usnesení o zahájení trestního řízení. Vzápětí byl umístěn do vazby,“ řekl mluvčí policie Pavel Šváb.

Ilustrační foto.
Rozšafný Polák páchá v Brně vylomeniny: Strážníci ho připravili o věneček

Policisté navíc cizinci zadrželi tři mobilní telefony a finanční hotovost v různých měnách ve výši 20 tisíc korun. Podle policie mu nyní hrozí až osm let vězení.

Podobně dávky zneužívala i další cizinka. „Aniž by bydlela na našem území, čerpala od úřadu práce dávky ve výši 458 tisíc korun. V tomto případě je ale stíhání zastaveno. Jakmile se o situaci ženy dozvěděl její syn, obratem úřadu práce poslal celou neprávem čerpanou částku a navíc přispěl i do fondu na pomoc obětem trestné činnosti,“ vysvětlil Šváb.

Cizinec chtěl znásilnit v Brně ženu, její křik ale uslyšel školák, který jí zajistil pomoc.
Nahý cizinec chtěl v Brně znásilnit ženu: Zachránil ji školák!

Policisté upozorňují, že nezákonně čerpaným dávkám se intenzivně věnují. „Za posledního půl roku evidujeme 33 případů podvodů či padělání a pozměnění veřejné listiny. Škoda je dosud vyčíslena na více než tři miliony korun,“ dodal mluvčí policie.

VIDEO: Cizinec se pokusil v Brně znásilnit ženu, její křik uslyšel školák, který jí zajistil pomoc (únor 2026).

Video se připravuje ...

Fotogalerie
3 fotografie