Informaci o kouři v jednom z bytových domů přijalo operační středisko v brzy ráno. „Hasiči z hořícího bytu vynesli muže,“ potvrdil mluvčí záchranářů Lukáš Humpl a dodal:

„Senior utrpěl rozsáhlé popáleniny třetího stupně v oblasti obličeje, krku, zad a končetin, navíc se nadýchal horkého kouře. Byl v přímém ohrožení života, proto ho do ostravské fakultní nemocnice přepravil vrtulník.“

Událost prověřují karvinští kriminalisté, kteří místo požáru prohledali za přítomnosti technika a znalce z odboru kriminalistické techniky a expertiz. Na místě byl také psovod se psem vycvičeným na vyhledávání hořlavých látek.

„Vyšetřovatelé nyní pracují s několika verzemi vzniku požáru, zatím však nebyla stanovena přesná příčina ani výše škody,“ řekla mluvčí karvinské policie Nikol Bočková.

VIDEO: Brněnští strážníci zachránili muže (66) před uhořením v bytě (duben 2026).

Video
Video se připravuje ...

Brněnští strážníci zachránili muže (66) před uhořením v bytě (duben 2026). Městská policie Brno