Lidé narození 22. dubna jsou Býci.  


Svátek slaví Evženie

  • Mužský protějšek: Evžen
  • Nejpoužívanější domácí podoby: Evženka, Evžena, Evža, Evži
  • Původ: Jméno Evženie je řeckého původu. Je odvozeno z řeckého slova „eugenés“, které znamená „urozená“, „vznešená“, „z dobrého rodu“.
  • Povaha: Evženie jsou velmi aktivní. Potřebují pořád něco dělat. Mají smysl pro humor. Životem proplouvají bez větších překážek.
  • Koho takto pojmenovat: Jméno se hodí zejména pro ženy narozené ve znamení Blížence, Vodnáře , Vah a Štíra.

Vyberte si podle data vhodné jméno pro své miminko >  


Den Země

Počátky oslav Dnu Země sahají do roku 1969, kdy americký aktivista John McConnell přišel s myšlenkou zavést tento den a zdůraznit tak problematiku ekologie a životního prostředí. Myšlenku prezentoval na národní konferenci UNESCO v San Franciscu a ihned získal velkou podporu. McConnell vymyslel také podobu vlajky tohoto dne. První oslava tohoto dne byla v roce 1970San Franciscu a ještě téhož roku byl tento den vyhlášen jako celosvětový. K oslavám se v roce 1971 připojily státy OSN. Od roku 1990 se přidal k oslavám zbytek světa, včetně České republiky. 

Cílem oslav je propagovat a podpořit ekologii, ochranu životního prostředí, efektivní recyklaci odpadu, zvýšení energetické účinnosti nebo třeba efektivní hledání obnovitelných zdrojů energie

Jedná se o jeden z největších celosvětových svátků, k jehož oslavám se přidává mnoho lidí z různých zemí, různé národnosti, původu nebo náboženského vyznání. Tento svátek všechny tyto lidi spojuje v jeden celek. Po celém světě probíhají festivaly, konference, přednášky a další kulturní programy s cílem podpořit myšlenku tohoto svátku. Pravidelně bývá také součástí sběr odpadu z míst, kam odpad nepatří či případně třídění odpadu.

Den Země by se měl slavit celoročně, nikoliv pouze v tento den. Měli bychom se zaměřit na třídění odpadu, neznečišťovat životní prostředí a chránit přírodu kolem nás.


Psalo se 22. dubna před rokem: