Lidé narození 21. dubna jsou Býci.  


Svátek slaví Alexandra

  • Mužský protějšek: Alexandr
  • Nejpoužívanější domácí podoby: Alex, Alexa, Lex, Lexy, Saša, Sašenka
  • Původ: Jméno Alexandra je řeckého původu. Pochází z řeckého slova „Alexandros“, které znamená „obránce mužů“. Alexandra je tedy „obránkyní mužů“.
  • Povaha: Alexandry jsou praktické a materialistické. Rády mají věci pod kontrolou.
  • Koho takto pojmenovat: Jméno se hodí zejména pro ženy narozené ve znamení Lva, Panny, Vah a Štíra.

Vyberte si podle data vhodné jméno pro své miminko >  


Mezinárodní den kreativity a inovací

Mezinárodní den kreativity a inovací byl stanoven OSN teprve v roce 2017 a poprvé se slavil v roce 2018. Každý rok se k oslavám přidávají další země. Cílem je zdůraznit kreativitu, která je uvnitř nás všech. Kreativita a tvořivost 21. století významně přispívá k bohatství národů a jedná se o velmi dynamické odvětví. Usnadňuje dialog a porozumění mezi národy. Jedná se o důležitý sektor světové ekonomiky nazýván jako kreativní ekonomika. Patří sem audiovizuální projekty, divadelní a výtvarné umění nebo třeba design. Pro státy je tato ekonomika důležitá z hlediska příjmů, tvorby pracovních míst nebo výdělků z vývozu. 

Oslavy tohoto dne jsou inspirované velkým umělcem a kreativcem Leonardem da Vincim, který se narodil 15. dubna 1452. Den je stanoven přesně na 6 dnů po jeho narozeninách. Každý by v sobě měl najít tohoto génia, měl by se podívat do svého nitra a najít si své vlastní Da Vinci. Když budeme kreativní a inovativní, podaří se nám řešit problémy novým způsobem. Najdeme lepší a účinnější způsoby řešení. 

Tento den bychom měli oslavit tak, že se zastavíme a popřemýšlíme o svém životě, práci, rodině a dalším. Nemůžeme něco dělat jinak, lépe? Nemůžeme nějak zlepšit nebo změnit život nebo práci okolí? Najděme nové cesty a způsoby, jak můžeme svůj život, nebo život jiných postavit na lepší kolej.

Psalo se 21. dubna před rokem: