Otřesný případ se odehrál před osmou hodinou ráno v ulici pod Vrchem. „Muž přistoupil k ženě a vylil na ni neznámou tekutinu, pravděpodobně kyselinu,“ popsala útok policejní mluvčí Jana Tomková. Policisté od rána po muži usilovně pátrají.

Policie má dvě verze případu. Podle jedné pachatel chrstnul kyselinu dívce do obličeje, když seděla v autě. Podle druhá ji nejdříve vytáhl z auta. Vzhledem k poleptané sedačce v autě, je ale pravděpodobnější ta první.

Žena nyní bojuje o život v nemocnici. „Její stav je velmi kritický, utrpěla život ohrožující poranění, a to v oblasti obličeje, horních a částečně i dolních končetin,“ uvedla policejní mluvčí Levorová. O tom, jestli přežije, rozhodnou následující hodiny.

Lili na ženu vodu

Zraněné ženě pomáhali místní. "Akorát jsem se probudila. Byla jsem ještě rozespalá a najednou mě vyděsilo strašné bouchání na dveře. Nevěděla jsem vůbec, co se děje. Za dveřmi stáli nějací lidé a policisté a chtěli vodu. Natočila jsem jim plný kyblík. Pak už přijela záchranka," popsala dramatické okamžiky Blesk.cz paní Vlasta.

Policejní mluvčí Václav Ondra prohlásil, že velmi významně pomohli lidé, kteří poskytovali ženě první pomoc bezprostředně po zasažení látkou. "Dá se říci, že jí zachránili život, a to díky oplachování potřísněných částí," uvedl. Pokud by kyselina působila delší dobu, dostala by se do kůže, svalů a postupně dále do těla.

Viděli útočníka, maskoval se čepicí?

Lidé z okolí si myslí, že agresor na ženu čekal. "Ráno jsem kouřila z okna, dívala se na ulici a u vchodu jsem viděla postávat nějakého chlapa. Byl takový přikrčený. Na sobě měl černou čepici hodně staženou do obličeje. Dokouřila jsem a šla do bytu. Pak jsem už slyšela jen křik. Když jsem se šla podívat, co se děje, viděla jsem, ženu ležící na trávníku a nějací lidé ji polévali vodou," popsala Blesk.cz Jaroslava Bejstová, která bydlí v domě, před kterým k neštěstí došlo.

Byli jste svědky šíleného útoku? Ozvěte se nám na tip@blesk.cz nebo na telefonní číslo 724014586