Legerský v rozhovoru pro server tyden.cz uvedl, že spolupráci na nalezení správné vyšetřovací verze dvojnásobné vraždy nelze od Petra Kramného vůbec čekat. "Nepředpokládám, že pan Kramný změní přístup. Budeme se to muset snažit zadokumentovat bez něj,"uvedl Legerský, který zároveň připustil, že policie už delší dobu pracuje s verzí, že obě ženy byly zavražděny pomocí elektrického proudu.

"Zpočátku jsme nevěděli, co to mohlo být. Samozřejmě, když jsme se dozvěděli, co bylo příčinou smrti poškozených, tak jsme tuto informaci nesdělovali z taktického hlediska. Protože kdybychom zveřejňovali cokoli, jakékoli zjištění, tak si podřezáváme sami větev," zmínil státní zástupce Vít Legerský s tím, že konkrétní mechanismus vraždy proudem není ještě úplně jasný a není ani popsán v obvinění proti Kramnému. „Konkrétní mechanismus tam přesně popsán není. Nicméně avizovaný mechanismus je jedna z otázek, která nás bude zajímat,“ upřesnil dozorující státní zástupce.

Motiv bez komentáře

Česko bylo takřka sedm měsíců v nevědomosti. Případ, který je médii i českou veřejností intenzivně sledován, nečekaně nabral nové obrátky právě se zveřejněním informace o příčině usmrcení Moniky a Klárky proudem. S variantou otravy už policie nějakou dobu nepracovala. "To v podstatě spekulovala média na základě verze pana Kramného. My jsme se závěry pitvy z Egypta dozvěděli až předminulý týden. A nikdy jsme netvrdili, že to byla otrava," řekl dále Legerský portálu v rozhovoru.

O vazbě

Legerský je rovněž přesvědčený, že přestože Petr Kramný předtím na svobodě s vyšetřovateli spolupracoval, je jeho stíhání ve vazbě opodstatněné. Podle jeho názoru se Kramný z vazby ven jen tak nepodívá. „Osobně důvody vazby vidím, proto si myslím, že pan Kramný z vazby propuštěn nebude. Nechci ale spekulovat o tom, jestli je tam uvidí i soud,“ zmínil a dodal, že případné propuštění Petra Kramného na svobodu by ho spíše překvapilo.

Video
délka: 01:26.95

Mrazivý telefonát Petra K. mámě: Jak oživoval mrtvou dceru... Tomáš Polák, Ivana Žáková