"Považujeme za příznivé, že naděje na dialog mezi Severní Koreou a Spojenými státy úplně neuhasly a znovu ožívají," řekl mluvčí jihokorejského prezidenta podle agentury AP. "Pozorně sledujeme vývoj," dodal.

Jižní Koreu, která zprostředkovala rozhovory mezi Washingtonem a Pchjongjangem, Trumpovo původní zrušení summitu silně znepokojilo.

Jihokorejský prezident Mun Če-in, který tento týden jednal s Trumpem ve Washingtonu, vyjádřil velké překvapení nad krokem šéfa Bílého domu a zdůraznil, že jaderné odzbrojení Korejského poloostrova by nemělo být odkládáno. "Jsem velmi zmatený," podotkl.

KLDR v posledních dnech sama opakovaně hrozila zrušením summitu, mimo jiné kvůli americko-jihokorejským manévrům či kvůli americkému tlaku na jaderné odzbrojení Severní Koreje. Na Trumpovo oznámení ale reagovala překvapivě smířlivě, když jeden z předních severokorejských diplomatů v dopise napsal, že KLDR je dál otevřena dialogu se Spojenými státy a že je připravena řešit problémy s USA kdykoli a jakkoli.

Amerického prezidenta toto vyjádření zřejmě pohnulo k další změně postoje, protože v pátek novinářům řekl, že schůzka se nakonec přece jen může uskutečnit a možná i v původně plánovaném termínu. "Vedeme nyní velice plodné debaty o znovuuspořádání summitu, pokud k němu dojde, tak to nejspíš bude v Singapuru ve stejném termínu, 12. června. A pokud bude třeba, bude pokračovat i po tomto datu," napsal Trump na twitteru.

Časopis Politico napsal, že ještě během tohoto víkendu by mohl do Singapuru odcestovat americký přípravný tým čítající na tři desítky lidí z Bílého domu a ministerstva zahraničí.