KLDR vyvolává napětí svými raketovými testy a rostou obavy, že je schopná použít i jadernou hlavici. KLDR a USA si vzájemně vyhrožují napadením, KLDR prý má plán útoku na americký tichomořský ostrov Guam.

Japonský ministr zahraničí Taró Kono řekl, že jeho země posílí kvůli severokorejské hrozbě obranné pozice a poskytne 500 milionů dolarů (11 miliard Kč) na posílení námořní bezpečnosti ve východní Asii.

Mattis na adresu KLDR řekl, že bude-li Pchjongjang pokračovat ve vývoji svého zbrojního programu, pak bude čelit zásadním vojenským důsledkům.

Ministr zahraničí Rex Tillerson prohlásil, že USA stále stojí o diplomatické řešení a chtějí KLDR přimět k obnovení diplomatických rozhovorů, "jež povedou k jinému výsledku než předchozí vyjednávání o severokorejském jaderném programu". Ujistil také, že USA bez výhrad dodrží obrannou dohodu s Japonskem.

Šéf rezortu japonské obrany Icunori Onodera prohlásil, že USA se s Japonskem kvůli severokorejským hrozbám dohodly na posílení obranné spolupráci. Podobně jako Mattis prohlásil, že za jakoukoli hrozbou ze strany Severní Koreje bude následovat jednotná reakce.