"Byl tam i dotaz, zda se pan policejní prezident ve své funkci zajímal o nějaké živé kauzy, zda se něco vyšetřuje, kdo je vyšetřován. Jinými slovy, zda se pokoušel to ovlivňovat tímto způsobem. Odpověď zněla, že nikdy a nijak," řekl novinářům předseda komise Pavel Blažek (ODS). Tuhý zdůraznil, že právní normy i interní předpisy jasně stanovují, kdo a v jakém rozsahu má možnost se se živými případy seznamovat. Vždy se jedná o takzvané kontrolované dotazy. "Vždy jsme schopni dohledat, kdo se o tyto věcí zajímá, uvedl policejní prezident.

Komise podle Blažka prověřovala různé výroky Tuhého i dalších funkcionářů, mezi nimiž mohl být rozpor. "Pan policejní prezident vše objasnil, myslím si, že rozpory byly odstraněny," řekl. Členové komise se nezabývali "brutálním únikem informací", z něhož Tuhého dříve nařkl někdejší detektiv zaniklého protimafiánského útvaru Jiří Komárek. Je znovu vyšetřován trestními orgány, upřesnil Blažek.

Policejní prezident další prověřování vítá. "Obvinit policejního prezidenta na základě nějakých smyšlenek a konstrukcí je absolutně nepřípustné," řekl. Blažek uvedl, že moc nevěří tomu, že nové vyšetřování může vést k nějakému závěru, pokud bylo dřívější odloženo.

Tuhý uvedl, že nová centrála, do níž se sloučily protikorupční a protimafiánská policie, je podle jeho informací i na základě ohlasů od policistů a státních zástupců funkční. "Hodnocení jako takové budeme dělat na konci roku," řekl policejní prezident. Zdůraznil, že kvůli policejní reorganizaci odešli od policie jen jednotlivci. Do konce roku chce prezidium informovat o konečné struktuře nové centrály.

Nyní komise znovu vyslýchá olomouckého vrchního státního zástupce Ivo Ištvana. Posledním svědkem bude někdejší Tuhého náměstek Zdeněk Laube.