Napadená vypověděla, že ji unesli dva muži poblíž jejího domu v severoindickém státě Bihár. V sobotu ji prý brutálně znásilnili a později donutili nastoupit do vlaku. Tam se přidali k útočníkům další tři muži, o nichž dívka uvedla, že ji rovněž znásilnili.

Skupina dívku nakonec z vlaku za jízdy vyhodila. Lidé ji pak nalezli u trati a se zlomeninami a dalšími zraněními odvezli do nemocnice, popisuje BBC s odkazem na nepotvrzené zprávy.

Nejméně dva z agresorů napadenou znali a bydleli v jejím sousedství, sdělil policejní důstojník.

Téma násilí na ženách se v Indii dostalo do popředí společenského zájmu v roce 2012, kdy v hlavním městě zemřela studentka, kterou v jedoucím autobuse brutálně znásilnila skupina mužů. Jeden z nich později spáchal ve vězení sebevraždu, nad čtyřmi soud vynesl trest smrti. Poslední z nich, který byl v době útoku nezletilý, se koncem roku 2015 dostal z vězení.

Případ z roku 2012 vyvolal v celé zemi protesty týkající se postavení žen a přiměl vládu ke změně zákonů na jejich ochranu. Přesto počet násilných činů výrazně neklesl a soudy mnohdy nestíhají pachatele efektivně trestat.