K tragédii došlo dnes krátce po půlnoci v okolí města Nová Baňa v Banskobystrickém kraji. Policisté pronásledovali auto Seat Leon, jehož řidič nereagoval na výzvy k zastavení, a naopak začal zběsile ujíždět, přičemž ohrožoval další účastníky silničního provozu. Řidiče nepřiměly k zastavení ani varovné výstřely, policisté proto začali střílet na auto.

Ve voze v tu chvíli seděli čtyři lidé; auto šoféroval 19letý Michal, vedle něj sedělo mladé děvče (16) a vzadu 17letý Tomáš a jeho dobrý kamarád. Policejní kulka bohužel zasáhla právě Tomáše.

Poté, co řidič ve vysoké rychlosti havaroval, se policisté postřeleného mladíka ještě pokoušeli resuscitovat. „Policejní hlídka vzhledem k závažnosti situace přivolala rychlou lékařskou pomoc, přičemž až do příchodu její posádky se snažili mladého muže na místě oživovat. Sedmnáctiletý Tomáš zraněním na místě podlehl,“ sdělila TV JOJ policejní mluvčí Petra Kováčiková.Po příjezdu záchranářů na místo už chlapec nejevil známky života,“ doplnil mluvčí záchranné zdravotní služby Boris Chmel.

Matka zastřeleného Tomáše uvedla, že její syn měl jet spolu s kamarády na chatu. Máma ho vychovávala spolu s babičkou.

Podle TV JOJ je řidič Michal pro policisty známou firmou. Vozidlo řídil navzdory tomu, že měl už třikrát uložený zákaz řízení. „Policii je velmi líto, že vyhasl mladý lidský život. K takovému tragickému následku skutečně nemuselo dojít, nebýt bezohledné jízdy nezodpovědného řidiče, kterému byl již v tomto mladém věku třikrát uložen zákaz činnosti řídit,“ uvedla policejní mluvčí Petra Kováčiková.

Video: Policisté stříleli po ujíždějících puberťačkách: Michaela (21) skončila ve vážném stavu v nemocnici

Video
délka: 02:20
1080p 720p 480p 360p 240p

Policisté stříleli po ujíždějících puberťačkách: Michaela (21) bojuje o život. TV JOJ