Tělíčko svého miminka ukrývala v krabici na balkoně: Policie ženu z Chrudimska obvinila z vraždy

Tělíčko svého miminka ukrývala v krabici na balkoně: Policie ženu z Chrudimska obvinila z vraždy (ilustračí foto)
Autor: dce - 
22. 4. 2016
15:07

Zavrženíhodný čin se odehrál v únoru na Chrudimsku. Matka své zcela zdravé novorozeně nechala bez péče zemřít. Jeho tělíčko pak skrývala na balkoně v krabici s oblečením. Později se ho chtěla zbavit, ale policisté tělíčko objevili. Nyní ji viní z vraždy.

Tělíčko novorozence objevili policisté na okraji obce na Chrudimsku. Pitva potvrdila, že miminko se narodilo donošené, zdravé a životaschopné. "Na základě provedené soudní pitvy těla zemřelého novorozence, dalšího šetření a získaných důkazů byla jako matka zjištěna 29letá žena z Chrudimska," uvedla policejní mluvčí Jana Drtinová.

Žena dítě porodila bez účasti další osoby a těhotenství před svým okolím po celou dobu skrývala. O miminko se matka nepostarala a to zakrátko zemřelo. Tělíčko ukrývala na otevřeném balkoně v papírové krabici mezi oblečením. Později se ho pokusila zbavit – zabalila ho do igelitové tašky a chtěla ho ukrýt v propusti mostku.

Tam ho ale objevili policisté. "Matka dítěte byla obviněna pro zvlášť závažný zločin vraždy dítěte mladšího patnácti let, ke svému jednání se částečně doznala," informovala mluvčí.

Policie ženu ovšem prověřuje i kvůli dítěti, které se jí mělo narodit v minulosti. Žena má ještě tři další děti. Nyní jí hrozí v případě odsouzení 15 až 20 let ve vězení.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
andorea ( 22. dubna 2016 17:55 )

Přitom nějaká rodina čekající na adopci mohla být šťastná...

1pravda1 ( 22. dubna 2016 16:42 )

Copak otec dítěte? Ten nic nevěděl?

rentierskej ( 22. dubna 2016 15:31 )

nechápu. v tom věku by už ženská, pokud dítě nechce, nebo si ho nemůže dovolit, mohla alespoň nechat dítě v baby boxu. babu bych nechal vykastrovat, když už ji nelze pověsit.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud