U Strakonic se zřítilo malé letadlo: Pilot je mrtvý!

Autor: ČTK,hra - 
20. 4. 2016
16:18

Při letecké havárii u Strakonic se odpoledne zřítilo letadlo typu Cesna 150. Podle policie byl na palubě pouze pilot, který nehodu nepřežil.

Malé letadlo se zřítilo poblíž obce Chrášťovice, řekl policejní mluvčí Jiří Matzner. Přesné příčiny havárie zatím nejsou známy. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.

Podle mluvčí jihočeských hasičů Venduly Matějů stroj skončil po zřícení zcela zdemolovaný. Mluvčí záchranné služby Petra Kasková řekla, že pilot byl zaklíněný v letadle a zemřel před příjezdem záchranářů.

Podle informací Blesku vzlétlo letadlo z letiště Bubovice na Berounsku. Majitelem letadla by měla být pražská společnost OKAir. Proč došlo k havárii zatím není jasné. Podle svědků mohlo mít problémy s motorem, který zněl nepravidelně. Při pádu se zabořilo špičku do země a zlomilo v půli.

Naposledy se stala tragická letecká havárie v Jihočeském kraji před dvěma roky. Tehdy poblíž Trhových Svinů na Českobudějovicku spadlo malé sportovní letadlo. Na jeho palubě zahynuli dva muži ve věku 57 a 63 let. Následné vyšetřování ukázalo, že stroj, který mířil z České republiky k Jaderskému moři, byl přetížený.


 

Doporučujeme
petrmetr ( 21. dubna 2016 08:02 )

to je hrozný

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud