U Strakonic se zřítilo malé letadlo: Pilot je mrtvý!

Malé sportovní letadlo Cessna 150 se zřítilo kolem 15. hodiny u obce Chrášťovice na Strakonicku. V letadle seděl pouze pilot, který pád letadla nepřežil.
Autor: ČTK, hra - 
20. 4. 2016
16:18

Při letecké havárii u Strakonic se odpoledne zřítilo letadlo typu Cesna 150. Podle policie byl na palubě pouze pilot, který nehodu nepřežil.

Malé letadlo se zřítilo poblíž obce Chrášťovice, řekl policejní mluvčí Jiří Matzner. Přesné příčiny havárie zatím nejsou známy. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.

Podle mluvčí jihočeských hasičů Venduly Matějů stroj skončil po zřícení zcela zdemolovaný. Mluvčí záchranné služby Petra Kasková řekla, že pilot byl zaklíněný v letadle a zemřel před příjezdem záchranářů.

Podle informací Blesku vzlétlo letadlo z letiště Bubovice na Berounsku. Majitelem letadla by měla být pražská společnost OKAir. Proč došlo k havárii zatím není jasné. Podle svědků mohlo mít problémy s motorem, který zněl nepravidelně. Při pádu se zabořilo špičku do země a zlomilo v půli.

Naposledy se stala tragická letecká havárie v Jihočeském kraji před dvěma roky. Tehdy poblíž Trhových Svinů na Českobudějovicku spadlo malé sportovní letadlo. Na jeho palubě zahynuli dva muži ve věku 57 a 63 let. Následné vyšetřování ukázalo, že stroj, který mířil z České republiky k Jaderskému moři, byl přetížený.


 

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud