Ve finále tento nadupaný sporťák porazil Kiu Sportage, BMW 5, Ford C-Max a Alfu Romeo Giulietta, které vyhrály v jednotlivých kategoriích. Oznámilo to dnes Sdružení automobilového průmyslu a Svaz dovozců automobilů, které soutěž pořádají.

Mercedes vystřídal Škodu

Vítěze z celkem 42 přihlášených automobilových novinek vybírala odborná 38členná porota společně s veřejností. V letošním ročníku hlasovalo přes 78.000 lidí. Loni soutěž vyhrála Škoda Yeti.

Na vítězném voze Mercedes-Benz SLS AMG odborná porota i veřejnost ocenily především jeho technickou vyspělost spojenou s emocemi. Ve srovnání s předchozími ročníky ankety, kdy byla jedním z hlavních hodnotících kritérií cena vozu, jde podle organizátorů o určitý posun ve vnímání automobilů a jejich posuzování.

Konkurenční anketu Klubu motoristických novinářů vyhrála Alfa Romeo Giulietta. V anketě hlasují pouze motorističtí odborníci a vozy se nedělí do kategorií.