Ruské úřady zadržely v souvislosti s činem dva mladé Rusy a Rusky, které podezírají z výtržností a hrozí jim až sedm let vězení. Právě tento fakt prý přiměl Hryhorije, aby vyšel s pravdou ven. "Rozhodl jsem se zveřejnit toto přiznání, aby mohli být osvobozeni nevinní občané Ruska, kteří se mohou stát oběťmi ruské justice," uvedl šestadvacetiletý Hryhorij.

Ukrajinský prapor se ocitl na špici hlavní věže výškové obytné budovy na levém břehu Moskvy, která je jedním ze sedmi takzvaných stalinských mrakodrapů. Dům na Kotělnickém nábřeží s charakteristickou architekturou Stalinovy éry je vysoký 176 metrů a dostavěn byl v roce 1952. Budova je jako architektonický památník pod státní ochranou. Na její stavbu údajně dohlížel obávaný šéf sovětské tajné policie Lavrentij Berija.

Rovněž polovina žluté hvězdy, která se nachází na špičce budovy, byla přetřena na modro, aby připomínala ukrajinskou vlajku. Úřady si toho všimly ve středu v sedm hodin ráno místního času. Za tři hodiny byla vlajka odstraněna, hvězdu pak přebarvili ještě ten samý den.

Nedlouho nato policie zadržela čtveřici Rusů, kteří shodou okolností ten samý den ráno z budovy skákali na padácích. Všichni se bránili, že s vyvěšením ukrajinské vlajky nemají nic společného.

Hryhorij popsal, že umísťováním vlajky a přebarvováním hvězdy strávil skoro celou noc a skončil v šest hodin ráno. "Neviděl jsem tam zadržené Rusy a neznám je," uvedl Ukrajinec, který má rád extrémní výzvy jako je právě lezení po výškových budovách.

Ruské justici se prý vydá, nicméně jen výměnou za osvobození ukrajinské pilotky Naděždy Savčenkové. Tu zajali v červnu proruští separatisté na východě Ukrajiny, nyní ji drží ve vězení v ruské Voroněži a místní úřady na ní uvalily vyšetřovací vazbu pro údajné podezření, že se podílela na zabití dvou ruských novinářů na východě Ukrajiny. Kyjev to odmítá a požaduje její propuštění.