Úterý 3. října 2023
Svátek slaví Bohumil, zítra František
Polojasno, déšť 26°C

Pop Messe 2023: Unikátní koncept se už potřetí vrací do Brna

Hudební festival (ilustrační foto)
Hudební festival (ilustrační foto)  (Autor: Profimedia)
Autor: Jiřina Sivcová - 
12. dubna 2023
10:00
  • 28. – 29. července 2023
  • Brno, Areál za Lužánkami, Královo Pole
  • Dvoudenní základní vstupné - 1 850 Kč
  • Dvoudenní ZTP vstupné – 1 495 Kč

Letošní ročník hudebního festivalu Pop Messe je ve svém pořadí teprve třetí. Je to tedy poměrně mladý festival, který se ale již nyní těší velké oblibě. Jedná se o unikátní koncept festivalu na předměstí Brna s cílem propojit umění, hudbu, technologie a urbex. Vedlejším efektem je podpora cestovního ruchu a propagování aktuálních společenských témat jako např. ekologie nebo udržitelný rozvoj. Festival letos získal hudební cenu Vinyla za Počin roku. 

Na několika scénách zazní songy mnoha českých, ale i zahraničních kapel a interpretů. Žánrově festival není nijak omezen. Zaposlouchat se, možná i zatančit, můžete na písně ve stylech pop, rap, folk, kytarová hudba, elektronická hudba a další. 

Pořadatelé slibují, že letošní ročník bude ještě lepší, než ten loňský. Diváky lákají na větší prostor, více stages, bohatou gastronomickou nabídku a zábavný doprovodný program.

Line-up a program festivalu Pop Messe 2023

Českou hudební rapovou scénu bude zastupovat například duo P/\ST nebo skupina 58G. Hip hopový rytmus vám do žil vlije kapela Champion Sound. Svým uměním možná překvapí Ventolin a okouzlí vás zpěvačka a textařka Annet X.

Zahraniční line-up tvoří kapely Young Fathers, Max Cooper, VTSS, Grove, Hudson Mohawke, Dlina Volny, Snapped Ankles, Lankum, Panda Bear, Sonic Boom, Skin on Skin a japonská Dos Monos. 

Na přesný harmonogram a rozpis všech účinkujících si však musíte ještě počkat.

Doprava na festival Pop Messe 2023

Vlastním autem

Pojedete-li na festival vlastním autem, počítejte s tím, že přímo u areálu není žádné festivalové parkoviště. Můžete využít parkovací domy a jiné parkovací plochy kdekoliv v Brně a následně na místo festivalu dojet prostřednictvím MHD. Vhodný je např. parkovací dům DOMINI PARK, Parking u Janáčkova Divadla nebo parkovací dům ROZMARÝN.

Z Prahy se do Brna dostanete pohodlně po dálnici D1 za cca 2 hodiny jízdy. Exitem 190, směr Svitavy a Výstaviště, sjedete z dálnice a pokračujete po silnici číslo E461 až na Královo Pole. 

Velmi podobná je cesta z Českých Budějovic. Vyrazíte po silnici číslo E551 až k Humpolci a tady se napojíte na dálnici D1. Zbytek cesty je popsán výše. Počítejte s 2,5 hodinami za volantem. 

Nejrychlejší cesta z Liberce vede přes Prahu. Cesta začíná na silnici číslo E442, u Ohrazenic se napojíte na dálnici D10 a kolem Mladé Boleslavi, Benátek nad Jizerou dojedete až do Prahy. Tato cesta vám bude trvat 3 hodiny. Pokud se chcete vyhnout Praze, můžete u Mladé Boleslavi (Nepřevázka) sjet z dálnice a po silnici číslo 38 (kolem Poděbrad, Kolína, Kutné Hory, Havlíčkova Brodu) dojet ke Stříteži. Tady se napojíte na dálnici D1. Tato varianta je jen o 10 minut delší. 

Ostrava je vzdálená od Brna kolem 180 km. Cesta vám bude trvat 2 hodiny. Nejjednodušší je vyrazit po dálnici D1 až k Lipníku nad Bečvou. Tady Exitem 296 sjedete na dálnici D35. Obchvatem kolem Olomouce se napojíte na silnici E462 a u Vyškova na dálnici D1. Zhruba po půl hodině dojedete do Brna. 

Autobusem

Autobusová doprava z Prahy do Brna je nadmíru uspokojivá. Jezdí několik pravidelných přímých spojů a cesta vám bude trvat 2,5 hodiny. 

Z Českých Budějovic jezdí pouze dva přímé spoje denně – jeden kolem 9 hodiny ráno a druhý po půl třetí odpoledne. Těmito spoji budete v Brně za 3 hodiny a 45 minut. Další možné autobusové spojení je dlouhé více než 4 hodiny a nutí vás ke 2 přestupům.   

Zhruba 5 hodin potřebujete na přesun z Liberce. Ve většině případů musíte přestoupit na jiný spoj v Praze nebo Hradci Králové. Některé spojení vás nutí ještě k dalšímu přestupu v Turnově či Hodkovicích nad Mohelkou.

Až 10 pravidelných přímých spojů denně vede z Ostravy. V autobuse budete 2 hodiny.

Vlakem

Přímý vlak z Prahy do Brna jezdí i vícekrát za hodinu a na kolejích je zhruba 3 hodiny. Každé dvě hodiny pak jezdí vlak z Českých Budějovic. Tady počítejte s dobou cestování 4 hodiny. Stejně dobře dostupné je Brno také z Ostravy. Každou hodinu můžete nastoupit na přímý vlak, který do Brna dojede po dvou hodinách. 

Cestující z Liberce bohužel takové štěstí nemají. Přímý spoj musí nahradit až třemi přestupy. Celá cesta trvá 5 – 7 hodin. Nejjednodušší spoj znamená jeden přestup v Pardubicích a můžete jej využít až v osmi denních časech. 

MHD

Z hlavního nádraží se do festivalového areálu dostanete jak tramvají, tak autobusem i trolejbusem. 

Přímo k areálu vás doveze autobus číslo 67, zastávka Sportovní. 

Tramvaj číslo 1 (směr Řečkovice) a číslo 6, nezastavuje přímo v místě festivalu. Vystoupíte na zastávce Hrnčířská a odtud se za pár minut dostanete do areálu.

Trolejbusové spojení číslo 25 a 26 zastavuje nedaleko místa konání. Vystoupíte na zastávce Zimní stadion a několik metrů dojdete pěšky. Trolejbusy jezdí každých 15 minut. 

Každý rok vyjednali pořadatelé zvýhodněné jízdné a speciální noční spoje tzv. pendly. Sledujte proto webové stránky festivalu a Dopravního podniku Brno.  

Ubytování na festivalu Pop Messe 2023

Brněnská metropole nabízí mnoho ubytovacích kapacit, takže by neměl být problém, najít si nějaké místo k přenocování i v den konání festivalu. 

Jednou z variant, je ubytování na kolejích Jana Amose Komenského, které jsou ve správě Mendelovou univerzitou. Za dvě noci tady zaplatíte 900 Kč/osoba. Jedna noc zde stojí 450 Kč/osoba.

Nevýhodou mohou být společné sprchy a toalety na patře. Potěšit vás ale může kuchyňka a možnost zakoupit si snídani. Do blízkosti ubytování jezdí od festivalu pravidelné linky MHD i noční posílené spoje. Toto ubytování doporučujeme co nejdříve rezervovat.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud