„To tak dopadá, když se něco schvaluje od stolu! Ten, kdo tohle odhlasoval, v životě nečekal v dešti a větru na zastávce MHD! Promokla jsem tam na kost, páni inžové by měli více přemýšlet!,“ láteří nemalá část cestujících hlavně z Ostravy-Hrabůvky.

Lidé uvítali přívětivou proměnu šeredného prostoru s děsivým podchodem, ale s prvním deštěm přišly rozpaky. „Tak nepraktické řešení ocení možná děti. Mají lidé čekat v podchodu? Je od čela zastávky daleko,“ říká Michal Vašut, který vyfotil přístřešek po dešti. Suchý zůstal jen chodník pod lavičkou…

Vítr neřešili?

Autory projektu jsou architekti z ostravského Atelieru 38. „Návrh vychází z logiky pohybu dopravních prostředků, zastávka se otevírá směrem k příjezdu a nástupu, čímž umožňuje vizuální kontakt s přijíždějící tramvají,“ reagovala na výtky za Atelier 38 Alžběta Majnušová.

Náklady na rekonstrukci podchodu a zastávek Dřevoprodej dosáhly zhruba 72 milionů kroun.

„Kvůli tomu otevření bohužel nereflektuje směr převládajících větrů. Vyložení střechy je omezeno šířkou nástupiště a je obdobné jako na zastávkách u Karoliny,“ dodala. Cestujícím z Dřevoprodeje tak nezbývá než doufat, že jim při cestě nebude pršet a v zimě chumelit.

Problémy i na Tylově

Takřka souběžně s Dřevoprodejem se opravoval podchod i se zastávkami Tylova v Ostravě-Zábřehu. Náklady se tady vyšplhaly na 30 milionů. Veřejnost proto šokovalo, že krátce po otevření začalo do podchodu zatékat a ve zdech se dokonce objevovaly praskliny. Před pár dny byly problémy „uhašeny“, spáry a praskliny zatmeleny.

VIDEO: Ředitel DP Ostrava Daniel Morys komentuje zásadní navrhované změny ve vedení tramvajových linek.

Video
délka: 01:13.17
Video se připravuje ...

Ředitel DP Ostrava Daniel Morys komentuje zásadní navrhované změny ve vedení tramvajových linek. Michal Charbulák

Fotogalerie
7 fotografií