Video ukázka, video recenze a verze pro stažení aplikace pro Android i iOS. Hra, která válcuje celý internet, navazuje na legendární seriál. Vyvinula ji společnost Niantic a spustila v červenci 2016.

Po přihlášení do volné aplikace si hráč vytvoří vlastního avatara a ten se po té zobrazí na místě hráče spolu s aktuální mapou. Hráč se chůzí v reálném světě pohybuje po herní mapě a aplikace podle pohybu nabízí různé druhy pokémonů.

Účelem hry není boj, i když součástí je také. Lze bojovat s pokémony jiných trenérů, ale především jde o chytání nových pokémonů, které aplikace zasazuje díky snímání kamery live a vše je o to autentičtější.

Na typických místech historických nebo zajímavých, může hráč nacházet pokéstopy, které ho mohou dovést za pokébally. Stejně tak lze najít i gymy. To jsou místa pro bojové střety s protihráči.

 

Pokémon GO ke stažení

Pokémon GO Android

Lze stahovat na Google Play, existuje i několik dalších neoficiálních verzí, které sice varují a dodávají „na vlastní nebezpečí“, ale uživatelé se okamžitě dali do stahování a funkčnost prověřili.

Pro hraní stačí stáhnout instalační soubor ZDE

Později se samozřejmě objevila už i oficiální verze. Ta je na Google Play k dispozici zde:

Oficiální verze Pokémon GO Android na Google Play


Pokémon GO iOS

Na App Store se oficiální verze pro Českou republiku očekávala nedočkavě. Nejjednodušší možností jak hrát, bylo založení amerického Apple ID a zadat lokalitu USA (adresu a číslo). Přes takový účet šlo hru bez problémů stáhnout. Později se na App Store objevila i verze pro Českou republiku.

Pokémon GO na App Store ZDE

 

Jak vypadá hra Pokémon Go

 Český návod ke hře Pokémon Go

 

Jiná aplikace, která by vás mohla zajímat:

Superlife

"Superlife není jen jednou z mnoha aplikací na měření sportovních výkonů. Je jiná – tím, že svým uživatelům nabízí spolupráci s renomovanými trenéry a sportovci, tím, že pomáhá budovat přátelskou českou komunitu zapálených sportovních nadšenců, kteří o svém sportovním nadšení živě diskutují, tím, že pravidelně nabízí k plnění výzvy, které z vás zábavnou a hravou formou udělají sportovní hvězdy. A to vše zcela zdarma!"

Sportovní aplikaci Superlife stahujete ZDE

Aplikace Superlife
Aplikace Superlife
Autor: Superlife

Sledování seriálů online:

Případy 1. oddělení online

Na vodě online

V.I.P. vraždy online

Ordinace v růžové zahradě online

Ulice online

Cesty domů online

Vyprávěj online

Ohnivý kuře online

Vinaři online

Drazí sousedé online

Přístav online

Deník Dity P. online

Sanitka online

Sanitka 2 online