Hosté na 57. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary prozradil jméno první hvězdy, která dorazí v roce 2023. Pro Křištálový glóbus za mimořádný přínos světové kinematografii si přijede oscarový herec Russell Crowe.

Festival u příležitosti hercovi návštěvy uvede film Master a Commander: Odvrácená strana světa. Crowe se navíc představí i v jiné, než herecké roli. Na zahajovacím koncertu vystoupí se svou kapelou Indoor Garden Party.

Je ovšem takřka jisté, že představitel filmového Gladiátora nebude poslední hvězdou. Příležitost navštívit proslulý festival si každoročně nenecá ujít několik slavných jmen ze světové kinematografie.

Cenu prezidenta festivalu si pak převezme česká herečka Daniela Kolářová. Držitelka Českého lva za svůj výkon ve vedlejší roli ve filmu Kawasakiho růže přitom na plátnech září už přes 50 let.

Hosté na předchozích ročnících MFF Karlovy Vary

To, že na festival dorazí takřka jistě některá z největších hvězd současného filmového průmyslu můžou napovědět předchozí ročníky.

Naposledy do Karlových Varů přijeli herci Benicio Del Toro, Geoffrey Rush a Liev Schreiber. O rok dříve se v lázeňském městě představili Johnny Depp, Michael Caine a Ethan Hawke. A poslední ročník před pandemií vynucenou pauzou navštívila Julianne Moore, Casey Afflck, Patricica Clarkson a Billy Crudup.

V průběhu předchozích let ovšem mohli fanoušci v hotelu Thermal a okolí narazit na hvězdy jakými jsou Willem Dafoe, Richard Gere, Helen Mirrenová, Jude Law, Sharon Stoneová a zástupy dalších.

Video
délka: 03:36.12
Video se připravuje ...

Geoffrey Rush o začátku herecké kariéry Blesk TV

Video
délka: 00:14.21
Video se připravuje ...

Benicio del Toro rozhovor Pavlína Horáková, Elmer Carvalho

Video
délka: 03:59.68
Video se připravuje ...

Caine už viděl Jáklova Žižku, hned po projekci odletěl z Varů Markéta Reinischová

Video
délka: 15:37.00
Video se připravuje ...

Johnny Depp Aleš Brunclík

Video
délka: 01:09.52
Video se připravuje ...

Herec Ethan Hawke: Budu hrát ještě v 90 letech Blesk

Video
délka: 00:42.48
Video se připravuje ...

Willem Dafoe se loučil s Vary: Počasí ale letní kino vyprázdnilo! Blesk TV

Fotogalerie
74 fotografií