Znáte tohle oblečení? Pomůže najít Aničku

Autor: Jan Jedlička - 
9. 2. 2011
12:49

Již necelé čtyři měsíce prožívají horor rodiče malé Aničky (9). Policie se nedostala na žádnou stopu, která by vedla k jejímu nalezení. Ihned po jejím zmizení však kriminalisté našli tašku s oblečením. Majitel těchto věcí nebyl nalezen, pomoci můžete i vy!

Policie prošetřuje tisíce podnětů, většina z nich je falešných nebo nikam nevedou. Kvůli identifikaci nalezených věcí a stop žádá o pomoc veřejnost. „Během prvních několika hodin pátrání 13. října 2010 policie zajistila nedaleko místa nálezu Aniččina školního batohu v pražské Troji množství věcí a stop,“ říká mluvčí Andrea Zoulová. Doposud nenalezli majitele tašky a bundy, ve které byl kapesník a bonbón.

Kriminalisté předpokládají, že tyto věci byly někomu ukradeny, ale trestný čin nikdo nenahlásil. „Žádáme tímto majitele o dodatečné kontaktování policie prostřednictvím tísňové linky 158,“ pokračuje mluvčí.

Avšak potřeba je doplnit i svědectví přímo ze dne, kdy děvčátko zmizelo. „Detektivové dále vyzývají a žádají osoby, které prokazatelně v době od 12:28 do 13:57 dne 13. října 2010 procházely kolem domu v těsném sousedství vily Janatkových, aby šly svědčit na policii,“ říká Zoulová. Dle kamerových zázamů je těchto chodců minimálně 8. Pokud jste tedy v den zmizení Aničky procházeli mezi ulicemi Trojská a Nad Písečnou, pomozte s pátráním po nezvěstné dívce.

4 měsíce bez výsledku

Anička Janatková zmizela 13. října cestou domů ze školy. Policisté pročesávali oblast Troji, vyrazili i za Prahu. Několikrát také potápěči prohledávali Vltavu. Zoufalí rodiče v televizi nabídli finanční odměnu 3,5 milionu korun za nalezení dcery, ale kromě podvodníků se nikdo nepřihlásil. V případě je jediný podezřelý Ota T.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

divenka ( 11. února 2011 17:54 )

policie nesklízí, oni k tomu ještě nedozráli, to jenom my daňoví poplatníci víme, že promeškali to správné období. Měl by se pan John zajímat o to, jestli se hledá Anička, jaké je pozadí případu, jaký je postup a výsledek a vyvodit z toho odpovídající závěry. Pokud je vedoucí vyšetřovatel fakt dobrý, tak nechápu, proč dělá takové školácké kixy.... napřed vyloučí veřejnost a pak prosí o pomoc.... napřed kamery nejsou důležité, pak se zjistí, že jsou špatně nasměrované... nebo to bylo i s hlavama a aby to nevypadalo tak hloupě, tak předhodili veřejnosti jen nohy???? Kdo je tak blbý, že si na monitoru na služebně nevšimne, že mu kamery zabírají jen nohy???? Nebo to nastavoval nějaký úchyl, co sleduje dámám jen nohy???

divenka ( 11. února 2011 17:49 )

Vidím jen bundu, kapesník, Hašlerka a taška nejsou oblečení . Jinak dle toho soupisu nalezených věcí soudím, že patřínějakému důchodci.... protože Hašlerky cucají nejčastěji důchodci a to při práci na zahradě, ta bunda svým zjevem také vypadá jako vyřazení a to bu´d na cestu na zahradu, nebo na práci na zahradě. I tuhle tašku-trhovku (prodává každý vietnamec, nebo takové ty divné výprodeje co jezdí do sokoloven a tak) nosí důchodci, nebo zahrádnkáři, protože je vcelku pevná a odolná poničení. A vlastně látkové kapesníky nosí také převážně starší lidi, ti mladší většinou nosí papírové kapesníčky. takže bych řekla, že tyhle věci se zmizením Aničky nebudou mít nic společného.... ledato, že toněkdo ukradl někde u lavičky odpočívajícímu důchodci, nebo z některé té chatky. Ani bych se nedivila, kdyby se zjistilo, že vtašce kromě bundy, byly nějaké konzervy, malý "tranzistorák" nebo brýle.... prostě věci co nosí zahrádkáři důchodci.

jullinca ( 10. února 2011 13:42 )

Hele,je trochu rozdíl mezi pohřešovanými dětmi které utečou z pasťáku,to snad utečou dobrovolně a dětmi keré unese někdo z rodičů,to jsou aspoň s jedním z rodičů,než tady Anička po které se slehla zem.Co vás furt tak vytáčí,že se hledá a co sem furt pletete jak je nebo není bohatý otec?

sabartnok ( 10. února 2011 10:24 )

je titulek: Policie v koncích prosí o pomoc. Co dělala čtyři měsíce s těmi věcmi, než požádali veřejnost? Jestli o někdo koupil v sekáči a pak vyhodil, protože se mu to nehodilo, nebo jestli to někde v nějaké chatce někdo ukradl a vyhodil, protože to má díru v podšívce, dneska už nikdo nepřizná, a případní prodavači si to nebudou pamatovat. Policie "standartně" mlčela - je dnes v koncích. Těch 8 lidí, co prošlo a jsou jim vidět jen nohy je podle nich nejhorší co mají - tak proč nám neukážou ty nejlepší, co mají???? Laická veřejnost se má vyznat v těch špatných a odborník o lepším, co má už 4 měsíce mlčí? 4 měsíce už mají Otu, který Aničku viděl. Proč se nezeptají jeho na těch 8 případných svědků? Jak mohou NENAJÍT pouvoir, na jehož základě Ota promluví o všem bez jediného vychýlení detektoru??? JÁ osobně prosím jménem veřejnosti: PROSÍM POLICII o to, aby z těch standartních postupů konečně ustoupili a pracovali nadstandartně, aby se to pohnulo k cíli.

burow ( 10. února 2011 08:45 )

Přesně! Nechápu, proč informují veřejnost až teď, když se tyhle věci našly v den zmizení!

Zobrazit celou diskusi
Další videa