Ota T. na detektoru: Prozradila ho růžová čepice

Autor: rvs, INT - 
19. 1. 2011
16:25

Podezřelý Ota T. ví o případu ztracené Aničky Janatkové (9) víc, než přiznává! Policisté ho při výslechu na detektoru lži nachytali na otázku o Aniččině kšiltovce.

Po otázce „Víte o tom, že před tím, než zmizela, měla Anička růžovou kšiltovku?“ se tep recidivisty Oty T. výrazně zrychlil a policisté podle měření na polygrafickém přístroji jasně viděli, že neříká pravdu. Informaci z policejního vyšetřování jako první přinesl server Aktuálně.cz. Rodiče policii řekli, že růžovou kšiltovku měla Anička na sobě osudného 13. října 2010, když šla ráno do školy.

Šlo o výslech, který Ota T. podstoupil týden po zmizení Aničky v pražské Troji. Podezřelý přitom celou dobu tvrdil, že o zmizení Aničky nic neví. Policii na jeho stopu přivedly stopy potu na batohu holčičky, který nalezli u opuštěné chaty v zahrádkářské kolonii. Ležel jen kousek od místa, kde byla Anička spatřena naposledy.

Nachytali ho i při dalších lžích

Během stejného výslechu se Ota T. nechal „nachytat“ i na dalších otázkách. Přístroj ho podle zrychleného tepu prozradil i ve chvíli, kdy tvrdil, že Aničku nesledoval dalekohledem. Později se potvrdilo, že luxusní dům Janatových, který stojí pod Trojským kopcem, opravdu dalekohledem sledoval. Je možné, že se tak Ota T., několikrát trestaný za krádeže, snažil zjistit podrobnosti pro chystané vykradení domu.

Podle detektoru lži se ukázalo i to, že Ota T. zřejmě věděl o zmizení Aničky ještě dříve, než v Troji začala masivní policejní akce, která měla za cíl devítiletou holčičku najít. Věděl i to, že dívka měla při cestě ze školy část oblečení schovanou v batohu. Policisté chtěli Otu T. podrobit na detektoru lži dalšímu výslechu a zjistit tak další klíčové informace pro vyřešení případu. Recidivista jim už ale znovu nedal svůj souhlas.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

extralive ( 21. března 2011 02:06 )

Nejlepsi by bylo kdyby ho na par hodin pustili na predem verejne domluvene misto a mi lidi by jsme se o nej urcite postarali. V tomhle pripade by stacili i minuty!!!

vjmonika ( 16. března 2011 23:27 )

Vrah Aničky si zaslouží ten nejhorší trest. Nejlépe mučení kdyby to šlo a pak trest smrti. *** jeden zasranej. Mám taky děti, je to strašný. Stále jsem věřila, že bude živá. Ale bylo divný, to ukájení na místě, kde byl batoh. Proto jsem si na 100% myslela, že s tím má O.T. něco společného. Akorát jsem si myslela, že je někde živá. Jen se zamyslim, co ta malá musela prožít, tak ..... Trest smrti si zaslouží, nic jiného. Přeju mu, ať ve vězení toho hodně zažije. Teď přestane být klidnej. A jeho přítelkyně ať se stydí, že dovolila člověku, který nebyl ochoten jít po druhé na detektor lži u sebe bydlet. Styďte se. Máte taky dceru a představte si, že Vám ji někdo zabije a zakope. Na to další nechci ani myslet.

kehsa ( 16. března 2011 19:44 )

Je špatné že Anička je mrtvá! Je dobré že se našla! Je smutné co se jí stalo! Je nejhorší že jí je 9 let a neužila si se svojí rodinou!!!!! A ten Ota T. By měl zato pykat! Aspoň 30 let ve vězení!!! Je špatné co udělal! Je mi hrozně moc líto Aničky....! Ach páne Bohu dejte zpátky Aničce život a aby to Ota T. Nikdy neudělal! Prosímmmm!

sabartnok ( 21. ledna 2011 18:58 )

přiznám se, že jsem obrázky asi neviděla, nebo si už nepamatuji... ale každopádně, jestli se detektor zbláznil po té otázce, může to svědčit, že jí opravdu viděl.

divenka ( 21. ledna 2011 14:21 )

sabartnok ta čepice je opravdu tmavě fialová, mrkni se na fotky do ZŠ, je tam vyfocená na nějakém výletě v bundě, čepici i šále, ta není růžová ani maličko, jo kdyby někdo napsal, že je modrá, tak to bych brala, ale růžová opravdu ne.

Zobrazit celou diskusi
Další videa