Ztracený Mirco (†10) je mrtvý! Tělo našli v lese

Autor: mivr, Kjos, šim - 
28. 1. 2011
08:16

Až do středy pojil Aničku Janatkovou a německého chlapce Mirca podobný osud. Dlouhých 146 dní ho hledalo celé Německo a nejvíc jeho rodiče, kteří doufali, že se najde a že bude v pořádku. Policie ale ve středu našla chlapcovo mrtvé tělo. Kdo ho zabil? Policii se doznal Olaf H.(45), otec dvou dětí a spořádaný manžel. A Anička? V jejím případě naděje pořád žije!

146 dní tisíce policistů pátraly po Mircovi. Německá policie stále nenacházela žádné stopy. Ve středu ale padlo podezření na Olafa H., otce dvou dětí, že má se zmizením chlapce něco společného. Média spekulují o sexuálně motivované vraždě.

Policie podezřelého muže zatkla, když se snažil prodat svého passata do Lucemburska. Právě tak zněl popis vozu, které mělo 3. září loňského roku unést Mirca, když šel ze školy. A ještě v den zatčení podezřelého se našlo Mircovo tělo. Rodiče Mirca jsou v péči psychologů.

Zatím se neví, kde a jak Mirco zemřel. Vyšetřovatelé to zatím před médii tají. Jisté ale je, že muž podezřelý ze spáchání chlapcovy vraždy je z Schwalmtalu a že pracoval u Telekomu v Bonnu, kam každý den dojížděl. Sousedi ho označili jako klidného, přátelského a bezkonfliktního muže.

Podezřelý už je za mřížemi

Mirco byl loni 3. září unesen po cestě ze školy domů. Začalo jedno z největších pátrání v historii Německa. Do akce bylo zapojeno tisíc policistů a byl vytvořen speciální tým pětašedesáti vyšetřovatelů, kteří se případem zmizení tehdy desetiletého chlapce zabývali ve dne v noci. A ve středu se Mirco našel mrtvý. K místu, kde leželo jeho tělo, ho dovedl přímo jeho vrah. Bylo v lese, nedaleko města Wachtendonk, jen pár desítek kilometrů vzdáleného od Mircova bydliště.

Policie předpokládá, že vyšetřování bude trvat ještě několik dní.  Ve čtvrtek byl podezřelý muž vyslýchán. Poté byl soudem poslán do vězení. Jen o pár hodin později se podezřelý k vraždě přiznal.

Anička nezvěstná déle než čtvrt roku

Neúnavné pátrání desítek kriminalistů speciálního týmu po Aničce Janatkové dosud nepřineslo žádné konkrétní výsledky. Jediným podezřelým stále zůstává Ota T. z Mostu, jehož stopy policisté objevili na Aniččině batohu, nalezeném poblíž místa, kde se ztratila. Ota T. ale mlčí...

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

dennys250580 ( 5. března 2011 10:05 )

Ja sem Nemec a muj meno je Denny Schönemann. Ja sem to videl do televizi s Anicka a delal Pisnicka http://www.youtube.com/watch?v=r1IDSJr7Xq4

22avalon ( 29. ledna 2011 14:24 )

Kdo jsi pejsánková, muž či žena - nebo nevíš...?

nikola1234 ( 29. ledna 2011 12:02 )

Bud v klidu,každý nemá iq jako normální lidi...Ovšem i mě pejsankova vyrazila dech!!!!

kacota ( 29. ledna 2011 11:11 )

ty píšeš inkvizitorovi bravo, ked mi napíše chcípni vterko ???? tak dakujem, aj nabudúce

kacota ( 29. ledna 2011 10:03 )

http://www.bild.de/BILD/regional/duesseldorf/aktuell/2011/01/03/fall-mirco/polizei-entschluesselt-ps yche-des-entfuehrers.html polícia vypracovala profil páchatela, kde mimo iného zdoraznovala, že jeho správanie sa MUSELO ZMENIŤ...Buď bol prehnane nervózny alebo naopak po čine prehnane priatelský !!! Podozrievala (takisto ako my tu na diskusii v prípade Anička) že niekto ho kryje, že niekto z rodiny vie, alebo aspon tuší, že poznajú páchatela, ale mlčia !!!! On ho zabil v kukuričnom poli, kde museli byť stopy v aute-aspon ejaké alebo ked vonku, tak on musel byt spotený, zablatený, dotrhaný a pod. Žena mladšia o 20 rokov s malinkou dcerkou, robila sa že nič nevidí...

Zobrazit celou diskusi
Další videa