Podivná pieta: Takhle se s Grossem loučí ČSSD

Autor: shp - 
16. dubna 2015
18:09

Slušivá zarámovaná fotografie zachycuje zesnulého Stanislava Grosse (†45) ještě jako muže plného elánu a zdraví. Stojí na podstavci zahaleném černým závojem, leží na ní dvě červené růže. Pieta ČSSD by byla vkusná, kdyby nestála před zdí plnou fotografií stávajících členů strany a volebních hesel.

Někdejší český premiér Stanislav Gross byl jednou z nejvýznamnějších osobností sociální demokracie. Strana se mu proto po tragickém úmrtí na amyotrofickou laterální sklerózu (ALS) rozhodla postavit pietu.

Ve svém sídle v Lidovém domě mu postavili vkusnou pietu, kterou však postavili před naprosto nevhodnou zeď složenou z fotografií politiků ČSSD a sloganů typu „Měníme zemi k lepšímu“ a „Svoboda, spravedlnost, solidarita".

Vedle stojanu s Grossovou fotografií byla postavena televize, která vysílala zpravodajství mapující skon mladého politika. Poblíž byla i kondolenční kniha, kam členové ČSSD psali smuteční vzkazy. Nebýt té otřesné zdi, byla by to pieta jaksepatří.

Video Vše o smrti Stanislava Grosse! Poslední rozhovor, reakce politiků a láska k dcerám - Blesk TV

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Další videa
Články odjinud