Pátek 22. leden 2021
Svátek slaví Slavomír, zítra Zdeněk
Oblačno 4°C

Vlivný úředník Toman: Rozděloval u Béma miliardy, postavil si luxusní chatu s rybníkem a kurtem!

Autor: simao, ČTK - 
24. června 2013
16:24

V odposleších mezi exprimátorem Bémem a kmotrem Janouškem figuruje pod přezdívkou Sumec. Podnikatel a bývalý vlivný úředník pražského magistrátu Jiří Toman byl přitom pozván k podání vysvětlení i v kauze Nagyová. Také u něj v pražském bytě proběhla razie. Jenže Toman vlastní ještě jednu nemovitost. Luxusní roubenku v idylickém zátiší u Moravských Budějovic. Kde na to vzal?

Jiří Toman pracoval na pražském magistrátu pod Pavlem Bémem. Šéfoval odboru investic a rozhodoval o významných stavebních projektech. Přes jeho úřad protekly miliardy. A spekulovalo se, že se sem tam nějaké "drobné" po cestě zatoulaly.

S nástupem Bohuslava Svobody do primátorského křesla však skončil. "Odešel dohodou. Byl zodpovědný po stránce ekonomicko-technické mimo jiné za konstrukci smluv na tunel Blanka a Trojský most," uvedl MF Dnes nyní již exprimátor Svoboda.

Razie také u Tomana

Za vlády "kolibříka" Béma však Toman platil za vlivného úředníka. A dle spekulací byl ve spojení i s kmotrem Janouškem. Což může být jeden z důvodů, proč na sklonku minulého týdne provedli v Tomanově bytě v Praze-Krči rozsáhlou domovní prohlídku během razie na úředníky, politiky a kmotry.

"Byly zajištěny nějaké listiny, jen pár, v řádu jednotek, a nosiče jako cédéčka a počítač. Policie se zajímala o listiny týkající se nějakých výběrových řízení, podle mého názoru nic důležitého nenašli," řekl ČTK Tomanův právník Bronislav Šerák.

Tomanovo jméno prý také figuruje v dokumentu o stíhání v kauze obviněné šéfky kanceláře odstupujícího premiéra Petra Nečase (ODS) Jany Nagyové, dodal advokát. Toman byl po razii vyzván policií k podání vysvětlení. Není prý ale jasné, zda byl z něčeho obviněn.

Luxusní sídlo: Postavili mu i protihlukovou stěnu

Tomana čeká výslech tento týden. A na povrch vyplývají zajímavé skutečnosti. Třeba ta, že si na kraji rodných Moravských Budějovic, v lokalitě bývalých městských lázní, postavil luxusní roubenou chatu. Na rozlehlý pozemek u lesa se pak vešly i tenisový kurt a rybník.

Skoro idylka. Nebýt ovšem nedalekého obchvatu města. Podle zjištění MF Dnes však při stavbě obchvatu došlo k dodatečné úpravě. A aby projíždějící auta nerušila vlivného úředníka a jeho rodinu v rozjímání, byla do projektu zahrnuta i stavba protihlukové stěny. Shodou okolností kopíruje Tomanův pozemek...

Kde na to všechno Toman vzal? Odpověď je značně neurčitá: "Vydělal jsem na to podnikáním, měl jsem úvěry a podobně," říká kmotr z Moravské Třebové Toman.

jarda304 ( 25. června 2013 12:42 )

už to nepij. Komunisti přivedli kdysi vyspělou ČSR mezi rozvojové země, jak bylo vše kouministy rozkradeno, prožráno a zpustošeno, viděl každý, kdo měl oči A tobě se zjevně stýská, že dnes už jen tak krást pytel cementu či seno pro králíky nemůžeš

jahodalahoda ( 25. června 2013 10:24 )

Ani mlaskat nemusejí,stačí se podívat jaké si stavějí za nepoctivé peníze barce viz.TLUCHOŘ v Kersku.Mixů tam jezdilo než ho sebrali denně, jako by se stavěla odpalovací rampa.A hlavně rychle to oplocovali,aby na tu zlodějinu nebylo vidět.Hlavně,že pořád brečeli,že nejsou na nic peníze.Bodejď by byly,když kradou ,kde to jde. Oni ty holé ***e se musejí rychle opeřit ,fakt je to na blití velebnosti.

miloslav7 ( 25. června 2013 07:41 )

Představa jak sám sebe fackuje, když sám se sebou bojuje, málo realistická je. Občanů, kteří důvěřují současné katastrofální vládě koalice je žalostně málo, předčasné volby by drtivě vyhrála opozice. Koalice se proto snaží za každou cenu prosadit volby řádné. Opozice bezohledně prosazuje předčasné volby mimořádné. Demokracii v ČR prospěje, když vzniknou nové politické strany. Strany nejen s čistým štítem a programem se vznešenými ideály. Současně ČESKÁ GLOBÁLNÍ DEMOKRATICKÁ STRANA vzniká. ČGDS jistě nebude jediná strana nová, minulostí nepoznamenaná. ČGDS bude působit převážně v rámci vnitrostátní politiky a při svém působení nebude používat marketinkové triky. ČGDS bude působit významně i celosvětově, tj. globálně, což je zřejmé z názvu této nové strany zcela jednoznačně. aksalibag@seznam.cz, to je kontakt, na který může napsat každý, kdo se chce v ČGDS angažovat a jeho vztah k politice není vlažný. http://miloslav7.blogspot.cz/ na této stránce najde informace každý, koho zajímá co to je ČGDS, její stanovy a politický program řádný. Je čas, aby se politicky angažovali poctiví, čestní a spravedliví, když se podaří jich dost přesvědčit, začnou se v politice dít divy. Založit solidní, atraktivní politickou stranu nebylo nikdy snadné, nyní hluboká vládní krize k tomu vytváří podmínky mimořádné. Ing. Miloslav Dědek

miloslav7 ( 25. června 2013 07:39 )

Pochopil jsem to správně? Jiřímu Tomanovi přezdívali sumec? Ale ono je to vlastně jedno, podstatné je, že pan Bém je všestranný horolezec, který leze po horách i po funkcích. Těm jeho řečem o boji proti korupci, těm mohou věřit jenom pitomci.

hu11 ( 25. června 2013 07:06 )

Samej Toman !! Tenhle šmejd vytuneloval prachy a postavil si sídlo !!! Druhý Toman se zasadil, aby vyrostl kruhový objezd u lázní, které vlastní jeho manželka a taky se na tom podílý !! Samej lump a podvodník !! Je tu ještě něco co se dá rozkrást já bych se přihlásil do vlády

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud