„Plukovník Chuligán“ se náhle „udusil masem“ a zemřel. Byl napojený na Putina
Velel špionům, stal se známým jako obávaný chuligán – jedná se o 50letého Maksima Jeremina, který před pár dny „náhle“ zemřel za záhadných okolností. Oficiálně se říká, že se „udusil masem“, informuje britský deník The Sun. Jeremin se tak přidal na dlouhý seznam Rusů, kteří zemřeli znenadání. Kromě toho zesnulý muž dříve pracoval pod Vladimirem Putinem.
„Plukovník Chuligán“ Vladimira Putina, který se proslavil jako radikální fanoušek fotbalu a následně se stal velitelem špiónů, náhle zemřel poté, co se „udusil masem“. Maksim Jeremin je poslední Rus napojený na Putina, který „nenadále“ zemřel za záhadných okolností.
Stalo se tak 25. srpna ve chvíli, kdy právě obědval ve své oblíbené restauraci v Moskvě. Bylo mu teprve 50 let. Záchranka ho odvezla do nemocnice, ale nedokázali ho zachránit, stojí v příspěvku na Telegramu. Jako oficiální důvod smrti tohoto otce tří dětí se uvádí „udušení“.
Proslavil se jako radikální fanoušek fotbalu, fandil klubu CSKA Moskva. Rychle se stal jedním z nejvíce obávaných chuligánů poté, co pomohl vytvořit prominentní fanouškovskou skupinu Red-Blue Warriors.
V jeho nekrologu stojí: „Byl vždy v popředí rvaček a bitek, vedl ty nejznámější incidenty mezi lety 1993 až 2000.“ Rovněž se uvádí, že měl „velmi složitý charakter – byl nekompromisní, přímočarý a upřímný“. „Takoví lidé nejsou vždy oblíbenci, ale jsou vždy respektováni,“ stojí dále v nekrologu.
V ruských tajných službách
Jeho reputace si brzy všiml Kreml a Jeremin byl najat ruskou tajnou službou FSB. To se stalo na konci devadesátých let v době, kdy zde působil mladý Vladimir Putin.
Jeremin byl vyslán do druhé čečenské války, která probíhala v letech 1999 – 2009. V jeho nekrologu stojí, že byl „zahrnut do eliminace velmi známých polních velitelů“. V této době začal být bývalý chuligán považován za ruského hrdinu. Po návratu domů odešel také do Sýrie, neboť velmi rychle postupoval v hodnostech v armádě. Postupem času dosáhl hodnosti plukovníka a velel v boji proti terorismu.
Není jasné, kdy přesně odešel z armády, ale odešel nedlouho před svou smrtí. Jeremin se tak přidal do dlouhého seznamu Rusů, kteří „náhle“ zemřeli za záhadných okolností.