Sobota 2. března 2024
Svátek slaví Anežka, zítra Kamil
Oblačno 11°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

24 mrtvých ruských vojáků na Krymu: Ukrajinci za nimi poslali holky s otrávenou vodkou

Autor: jmr, swp - 
6. prosince 2023
05:00

Ukrajinská partyzánská skupina hlásí, že na okupovaném Krymu zabila 24 ruských vojáků. Konkrétně se to mělo partyzánům podařit provést tak, že na ruskou základnu poslali pohledné slečny s otrávenou vodkou a dalšími pochutinami, informuje server Newsweek.

Partyzánská skupina, která si říká „Krymští bojoví racci“ uveřejnila na Telegramu tvrzení, že o víkendu usmrtila 24 ruských vojáků a dalších 11 poslala do nemocnice, když jim v Simferopolu, druhém největším městě Krymu, naservírovala otrávené pití a jídlo. Krym Rusko nezákonně anektovalo již v roce 2014 a ukrajinský prezident Volodomyr Zelenskyj slíbil, že jej v probíhajícím konfliktu získá zpět.

Ukrajinským partyzánům jsou ničivé útoky proti ruským silám připisovány od samého začátku ruské invaze v únoru 2022. Minulý měsíc měli být partyzáni v Melitopolu na jihovýchodě země zodpovědní za výbuch auta plného čečenských ozbrojenců. Měsíc předtím zase bojovníci odboje údajně vyhodili do povětří vlak vezoucí na Krym munici a palivo.  

Hromadnou otravu v Simferopolu popsali Krymští bojoví racci následovně: „Pěkné holky navštívily základnu vojenské jednotky a předaly ruským vojákům dobrůtky. Jak se ale říká, je v tom háček. Zázračný arzenik a strychnin chutnaly nezapomenutelně.“

„I samým potěšením se dá zemřít! A přesně to se stalo 24 okupantům a dalších 11 skončilo v nemocnici. Pokračujeme v našem díle a vyzýváme všechny, aby Rusy na poloostrově trávili jako šváby,“ vyzývá závěrem příspěvek skupiny na Telegramu.

22:11
1. 3. 2024

Vážení čtenáři, pro dnešek se s vámi loučíme. Pokračovat budeme zase zítra ráno. Přejeme vám dobrou noc.

21:56
1. 3. 2024

Ruská státní média jen stručně informovala o dnešním pohřbu ruského opozičního představitele Alexeje Navalného, uvedl opoziční portál Meduza. Rozloučení s Navalným tak sice bylo hlavním materiálem na webech nezávislých ruských portálů, ve státních tiskových agenturách ale zapadlo mezi jiné články.

„Byly dvě možnosti - buď o tom nepsat vůbec, nebo zveřejnit zprávu, že Navalnyj byl pohřben (s výčtem jeho trestních stíhání a uložených trestů) a podtrhnout, že na pohřbu byli zahraniční velvyslanci, a nepřitahovat pozornost k velké účasti lidí,“ popsal podle Meduzy zdroj z jednoho velkého ruského média.

21:17
1. 3. 2024

Počet zadržených lidí na pietních akcích věnovaných památce zesnulého opozičního předáka Navalného v Rusku stoupl na 91, informuje server OVD-Info.

Zobrazit celý online

Kremlin Snuffbox, další telegramový účet, o této události psal ještě dříve než skupina samotná. Ten o ní ovšem mluvil jako o tragédii. Též se v tomto příspěvku psalo, že Rusové incident vyšetřují, ale že „zodpovědné kriminálníky nejspíš nebude možné dopadnout.“

Incident samotný je v tomto příspěvku popsán následovně: „Dvě roztomilé holky přišly k základně vojenské jednotky a představily se jako místní obyvatelky. Přinesly sedm lahví vodky a nějaké pochutiny – ryby, klobásy, chléb, sýr. Strážím řekly, že chtějí našim chlapcům poděkovat za ochranu. Chlapi si vzali vodku a jídlo, popili a pojedli s kolegy a mnoho se jich otrávilo.“

Kdy přesně mělo k otravě dojít, není známo. Serveru Newsweek se také nepodařilo nezávisle verifikovat detaily incidentu sdílené v příspěvcích na Telegramu či zda k incidentu vůbec došlo.

Video  Pavel varoval před únavou z války na Ukrajině. Konflikt na Blízkém východě rozděluje svět  - ČTK/Blesk Zprávy
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Video se připravuje ...
Další videa