Neděle 25. února 2024
Svátek slaví Liliana, zítra Dorota
Zataženo, déšť 8°C

Ruský expremiér, který úřadoval za Putina: Kreml ho označil za „zahraničního agenta“

Autor: ČTK - 
24. listopadu 2023
21:18

Ruské ministerstvo spravedlnosti přidalo na seznam takzvaných zahraničních agentů bývalého ruského premiéra Michaila Kasjanova, který zastával post šéfa vlády v prvních letech úřadování prezidenta Vladimira Putina. Později se z Kasjanova stal Putinův oponent, který se v současnosti vyjadřuje kriticky k ruské vojenské agresi vůči Ukrajině. V loňském roce z Ruska odjel. O jeho zařazení na seznam dnes informoval portál Meduza.

Osoby označené jako zahraniční agenti musejí speciálně označovat jakýkoli materiál, který zveřejňují, a jsou pod přísným dohledem úřadů. Ministerstvo spravedlnosti vysvětlilo zařazení Kasjanova na seznam tím, že údajně šířil materiály jiných zahraničních agentů, vystupoval proti ruské „speciální vojenské operaci“ na Ukrajině nebo se vyjadřoval na „informačních platformách provozovaných zahraničními strukturami“.

Kasjanov zastával funkci premiéra v letech 2000 až 2004. V 90. letech vešel ve známost jako odborník na zahraniční dluh a coby ministr financí vedl jednání o restrukturalizaci ruského státního dluhu, který země zdědila z dob Sovětského svazu. Po svém odvolání z funkce v roce 2004 přešel do opozice.

21:00
Dnes

Děkujeme za pozornost, kterou našemu online přenosu věnujete. Vše, co se týká ruské arese na Ukrajině, budeme sledovat zase od pondělního rána. 

20:57
Dnes

Patří k nejhlasitějším hlásným troubám kremelského režimu. Volá po jaderném bombardování Polska i Británie či fyzické likvidaci ruských demokratů - aniž by to vadilo úřadům, které jinak trestají daleko slabší mediální přešlapy. Moderátor Vladimir Solovjov po zahájení plnohodnotné invaze na Ukrajinu vybudoval mediální podnik, který diváky bombarduje nepřetržitě ze všech stran - a kasíruje za to miliardy ze státního rozpočtu. Celý článek čtěte ZDE.

20:08
Dnes

Ukrajina už má jasný plán na novou protiofenzivu, ubezpečil prezident Volodymyr Zelenskyj s tím, že podrobnosti o ní sdělovat nebude. Zelenskyj pouze přiblížil, že pro případ úniku informací budou mít ukrajinské síly záložní plány. Ukrajinský prezident také uvedl, že Ukrajina musí zlepšit přípravu svých rezervistů a rotaci vojáků na frontě.

Zobrazit celý online

Video  Řehka: U války s Ruskem bychom byli od první vteřiny  - ČTK/Blesk Zprávy
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Video se připravuje ...
Další videa