Pátek 1. prosince 2023
Svátek slaví Iva, zítra Blanka
Zataženo, sněžení -1°C

Jednooká Ukrajinka hvězdou Playboye. Moderátorka Iryna přišla o oko při ruském útoku na Kyjev

Autor: simao - 
5. srpna 2023
16:52

Moderátorka a manželka pobočníka kyjevského starosty Vitalije Klička Iryna Bilocerkovecová se stala hvězdou Playboye a objevila se na jeho titulní straně. Iryna na titulní straně pózuje v kovových bikinách a s páskou ve tvaru srdce přes oko. O něj přišla při ruském ostřelování.

O oko přišla Iryna, před válkou modelka, jinak rovněž matka tří dětí, hned zkraje Putinovy invaze na Ukrajinu - při ostřelování Kyjeva tři dny po začátku ruského útoku.

Seděla tehdy zrovna v autě, jenže Irynin vůz zasáhly zbytky ruské střely. Psal se 26. únor 2022. Iryna tehdy vezla děti do jejich kyjevského domu. Po útoku si pamatovala jediné - silnou bolest v hlavě.

Iryna, která je rovněž manželkou ukrajinského politika a pobočníka kyjevského starosty Klička, však utrpěla i další zranění. A následně podstoupila měsíce neodkladné léčby a hned čtyři rekonstrukční operace, které podstoupila v Berlíně, uvádí The Mirror. 

Po nemocniční anabázi popsala, jaké to bylo, když se poprvé viděla po první operaci. „Chybí mi oko, všude trčí hadičky, vlasy vyholené po operaci, všude stehy, jizvy, rány... Byla jsem jak Frankensteinovo monstrum. Moje čelist se zlomila jak proutek,“ líčila Iryna.

Situace přitom byla velmi vážná. „Nebyla to otázka zachování mé krásy, šlo o to, jestli budu žít, anebo ne. Lékaři na Ukrajině říkali, že pravděpodobně umřu. Nesouhlasila jsem. A můj manžel také ne,“ vzpomíná Ukrajinka.

Doktoři ji však dali do kupy, ačkoliv oko se zachránit nepodařilo. I proto na obale Playboye nyní pózuje s páskou přes oko - ve tvaru železného srdce.

„Tvář už hezkou nemám. Ale zbytek mého těla je krásný,“ vzkazuje nezlomně Iryna, která se stala hlavní tváří vydání „Women Stay Strong“, věnovaného „odolnosti ukrajinských žen, které byly během války zraněny, ale neztratily žízeň po životě a jsou příklady síly a motivace,“ jak uvádí magazín Playboy.

22:00
30. 11. 2023

Děkujeme za pozornost, kterou našemu online přenosu věnujete. Vše, co se týká ruské agrese na Ukrajině, budeme sledovat zase od čtvrtečního rána.

21:55
30. 11. 2023

Pro americkou vládu by mohlo být po Novém roce velmi složité pokračovat v podpoře Ukrajiny, neuvolní-li Kongres na tento účel dodatečné finance. Na brífinku to dnes řekl mluvčí Bílého domu John Kirby, který vyzval zákonodárce k urychlenému rozhodnutí. Žádost o další miliardy dolarů blokuje Republikánská strana, která chce vyčlenění peněz spojit se zpřísněním imigračních zákonů.

"Přistávací dráha se krátí," prohlásil dnes Kirby. "Myslíme si, že máme čas zhruba do konce roku, než začne být velmi obtížné dál Ukrajinu podporovat. A konec roku přijde brzy," upozornil na tiskové konferenci mluvčí pro otázky národní bezpečnosti.

21:30
30. 11. 2023

 Ukrajina uspořádá volby až po konci války, kterou na jejím území loni v únoru rozpoutaly ruské invazní síly. V memorandu podepsaném na setkání ukrajinského parlamentu v polovině listopadu se na tom shodlo vedení, strany a skupiny tohoto zákonodárného orgánu, uvedl dnes list Ukrajinska pravda. Volby Ukrajina před válkou plánovala na příští rok.

Zástupci veškerých politických stran zastoupených v parlamentu "se shodli, že budoucí svobodné a férové národní volby (parlamentní a prezidentské) se budou konat po konci války a ukončení stanného práva, po uplynutí dostatečného času na přípravu konání hlasování," tedy nejméně šest měsíců po konci stanného práva, píše se v memorandu.

Kompletní online

Video  Deset ikonických titulek Playboye  - youtube/10B&W
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud