Čtvrtek 30. listopadu 2023
Svátek slaví Ondřej, zítra Iva
Zataženo, sněžení -1°C

Putinova nová hrozba Západu: Tichomoří chce osázet smrtícími Poseidony. Hrozí radioaktivní tsunami?

Autor: DVL, swp - 
6. dubna 2023
10:12

Rusko plánuje vypustit novou tichomořskou flotilu ponorek, které ponesou děsivé jaderné zbraně Poseidon „schopné vypustit 1000 stop vysoké radioaktivní tsunami“. Divize ponorek pro nesení raket by mohla odstartovat v roce 2024 nebo začátkem roku 2025, píše deník Daily Mail.

Rusko plánuje vypustit novou tichomořskou flotilu ponorek, které ponesou smrtící jaderné střely Poseidon Vladimira Putina již v příštím roce. 

Od doby, kdy ruský diktátor napadl Ukrajinu, Putinovi propagandisté ​​nadále vyhrožují Západu jaderným holocaustem, přičemž se rétorika v posledních měsících stále stupňovala. 

Tvrdí, že torpéda Poseidon jsou schopna způsobit 1000 stop radioaktivní tsunami, a přestože to mezinárodní vojenští experti odmítají, připouštějí, že děsivé atomovky by mohly zničit britská pobřežní města, způsobit radioaktivní záplavy a zabít miliony lidí v Londýně.

Podle ruské tiskové agentury TASS by divize ponorek, která by nesla tato podvodní torpéda, mohla být připravena zformovat se do konce roku 2024 nebo v první polovině roku 2025.

„Mohly by zemřít miliony lidí"

Profesor Andrew Futter, akademik a odborník na jaderné zbraně z Univerzity v Leicesteru, o potenciálním dopadu raket již dříve řekl: „Pokud je Poseidon vyzbrojen velkou megatunovou hlavicí, nepochybně by způsobil škodu."

„Pokud by v ústí Temže nebo v její blízkosti vybuchlo velké jaderné zařízení, příliv v Temži by mohl přivalit směrem k budovám a při výbuchu by potenciálně mohly zemřít miliony lidí."

„Došlo by k velkému poškození. Realita je taková, že velký megatunový výbuch, dokonce i ve vodě, by byl velmi ničivý."

„Prvotní potíže by se netýkaly radiace, protože výbuch, tlaková vlna nebo popáleniny by nejprve zabily obrovské množství lidí.“

11:50
Dnes

Ukrajinská tajná služba SBU má na svědomí výbuch, který v noci na dnešek ochromil dopravu na železniční trati na ruském Dálném východě, tvrdí s odvoláním na své zdroje zpravodajské portály Ukrajinska pravda a RBK-Ukrajina. Trať podle nich představuje důležité spojení Ruska s Čínou.

Východosibiřská dopravní prokuratura dnes ráno uvedla, že v železničním tunelu na východní Sibiři vzplál vagón nákladního vlaku. Ruský telegramový kanál Baza pak napsal, že v tunelu začala hořet cisterna s palivem, a incident zhodnotil jako sabotáž.

10:05
Dnes

Deset lidí bylo zraněno a pět zůstává pod troskami budov v důsledku ruskému útoku šesti raketami S-300 na Pokrovský rajón (okres) v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny. Oznámil to dnes ráno na platformě Telegram ukrajinský ministr vnitra Ihor Klymenko. Ukrajinské letectvo mezitím informovalo o sestřelení 14 z 20 útočných dronů, které do země vyslaly ruské invazní síly.

„Pod ostřelování se dostaly (obce) Pokrovsk, Novohrodivka a Myrnohrad,“ napsal ministr Klymenko, podle něhož jsou mezi zraněnými také čtyři děti. Po dalších pěti lidech záchranáři pátrají v troskách budov. Rusové podle něj poškodili mimo jiné bytové a soukromé domy a policejní stanici. Na místech zasahují záchranáři. Zasažené obce se nachází přibližně 20 až 30 kilometrů od frontové linie.

9:33
Dnes

Ukrajinská armáda posílá nové útočné oddíly na levý břeh Dněpru v Chersonské oblasti, tvrdí podle amerického Institutu pro studium války (ISW) ruští prováleční komentátoři. Podle těchto zdrojů je na levém břehu Dněpru u obce Krynky asi 300 až 400 ukrajinských vojáků.

Levobřežní část Chersonské oblasti ovládá Rusko, ukrajinským silám se ale podařilo během podzimu získat na levém břehu určité pozice, a to právě u obce Krynky.

Zobrazit celý online

Video  Český dobrovolník zraněný na Donbase: „Zachránil desítky lidí. Jeho stav je stále vážný,“ říká o něm kolega  - Pavlína Horáková
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud