Čtvrtek 8. června 2023
Svátek slaví Medard, zítra Stanislava
Oblačno, bouřka 21°C

Atentát v Mariupolu? Explodovalo auto policejního šéfa! Vyvázl s otřesem mozku

Autor: ČTK, swp - 
27. března 2023
12:35

V jihoukrajinském Mariupolu dnes patrně při pokusu o atentát explodoval automobil Ruskem dosazeného šéfa policie Michaila Moskvina. Informovala o tom agentura TASS. Podle ukrajinského starosty Mariupolu Vadyma Bojčenka se jednalo o práci odboje.

„Ráno vyhodili do povětří auto policejního šéfa Moskvina. Je naživu, vše je v pořádku,“ uvedl zdroj agentury TASS, podle kterého se Moskvin v době výbuchu nacházel jen několik metrů od vozidla a utrpěl lehký otřes mozku.

Exploze nastala okolo 8:30 SELČ, řekl starosta ruské okupační správy Mariupolu. Bojčenko následně explozi potvrdil. Na Telegramu napsal, že v 8:07 se na jedné ze tříd v centru jihoukrajinského přístavního města ozval výbuch.

„V okupovaném Mariupolu zasáhl mariupolský odpor a vyhodil do povětří auto jednoho z šéfů okupantů,“ uvedl Bojčenko na Telegramu. Další podrobnosti se podle něj zjišťují.

23:13
7. 6. 2023

Děkujeme za pozornost, se kterou sledujete náš online přenos věnovaný konfliktu na Ukrajině a událostem s ním spojeným. Další čerstvé zprávy můžete očekávat opět zítra ráno. Do té doby přejeme dobrou noc.

23:09
7. 6. 2023

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se ve svém večerním proslovu vyjádřil k následkům katastrofálního protržení Kachovské přehrady způsobeného ruským útokem. 

„Situace v okupované části Chersonské oblasti je naprosto katastrofální. Okupanti prostě nechali lidi v těchto hrozných podmínkách. Bez záchrany, bez vody, jen na střechách v zaplavených obcích. A to je další záměrný zločin Ruska: poté, co teroristický stát způsobí katastrofu, maximalizuje i škody z ní. Nyní potřebujeme jasnou a rychlou reakci světa na to, co se děje. Nelze ani s jistotou stanovit, kolik lidí na dočasně okupovaném území Chersonské oblasti může zemřít bez záchrany, bez pitné vody, bez potravin, bez lékařské péče. Naše armáda a speciální služby zachraňují lidi, jak je to jen možné, navzdory ostřelování,“ uvedl.

22:36
7. 6. 2023

Jevhen Ryščuk, exilový starosta Ruskem okupovaného města Oleshky v Chersonské oblasti, informoval o prvních obětech protržení přehrady Kachovka. Podle posledních informací se v oblasti utopili tři lidé.

Zobrazit celý online

Video  Lidé vylézají z trosek: Evakuace civilistů z oceláren Azovstal  - David Arakhamia/Pluk Azov
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa