Úterý 30. května 2023
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila
Polojasno 21°C

Gymnastce Saše (6) ruská raketa utrhla nohu: Má novou protézu a začala opět trénovat!

Autor: rix - 
25. března 2023
05:00

Šestiletá Saša Paskalová přišla o nohu v Oděse v důsledku raketového útoku ruské armády minulý rok na jaře. Šlo přitom o talentovanou gymnastku. Mladá dívenka se ale jen tak vzdávat nehodlá. Po rehabilitaci dostala protézu a začíná opět trénovat. 

O smutném příběhu na twitteru informoval ukrajinský ministerský poradce Anton Geraščenko. „Šestiletá Saša přišla při ruském útoku v Oděse o nohu. Konečně začíná zase trénovat,“ informoval na sociální síti. Jiné zdroje jako ukrajinský list KyivPost uvádí, že je Saše v současné době už sedm let.

Ukrajinku se po útoku podařilo převézt na specializovanou kliniku do Rakouska, kde se jí dostalo nejlepší možné péče. Osudný útok má ale celá rodina stále v živé paměti. „Strašlivá tragédie, moje čtyřletá dcera přišla o nohu. Doslova jí ty bomby utrhly nohu,“ vzlykal krátce po neštěstí její otec Oleksij. 

Výbuch vážně zranil i její nevlastní matku. „Ta byla přímo v epicentru toho výbuchu,“ popsal Oleksij. Dům byl po útoku v troskách. „Šlo o takovou naši chatu, vlastníma rukama jsme ji vybudovali. Mysleli jsme, že tu strávíme zbytek života,“ kroutil hlavou Ukrajinec. „Čert ale vem barák, proč to ovšem muselo odnést to dítě?“ dodal. 

17:24
Dnes

V Praze otevře první centrum pomoci pro přeživší války na Ukrajině, které není na území Ukrajiny. Pomáhat bude s traumaty války a sexuálního násilí.

16:27
Dnes

V Moskvě byla zadržena Ukrajinka, která pomáhala navracet unesené děti. Byla zaměstnankyní nadace Save Ukraine Foundation, která pomáhá se zachraňováním dětí z Ruskem okupovaných území. Její jméno není uvedeno.

15:48
Dnes

V Holosijivské čtvrti zemřela žena, která se rozhodla jít podívat na balkon, jak protivzdušná obrana ničí drony, přidal detaily k rannímu útoku starosta Kyjeva Vitalij Kličko, podle něhož pět z dvanácti zraněných zdravotníci hospitalizovali. Ukrajinska pravda dříve informovala o 13 zraněných v Kyjevě a Kyjevské oblasti.

Zobrazit celý online

Video  Ruská invaze na Ukrajinu. Jak to celé začalo?  - Videohub
Video se připravuje ...

 

Video se připravuje ...
Další videa