Úterý 23. dubna 2024
Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří
Zataženo, déšť 7°C

Gymnastce Saše (6) ruská raketa utrhla nohu: Má novou protézu a začala opět trénovat!

Autor: rix - 
25. března 2023
05:00

Šestiletá Saša Paskalová přišla o nohu v Oděse v důsledku raketového útoku ruské armády minulý rok na jaře. Šlo přitom o talentovanou gymnastku. Mladá dívenka se ale jen tak vzdávat nehodlá. Po rehabilitaci dostala protézu a začíná opět trénovat. 

O smutném příběhu na twitteru informoval ukrajinský ministerský poradce Anton Geraščenko. „Šestiletá Saša přišla při ruském útoku v Oděse o nohu. Konečně začíná zase trénovat,“ informoval na sociální síti. Jiné zdroje jako ukrajinský list KyivPost uvádí, že je Saše v současné době už sedm let.

Ukrajinku se po útoku podařilo převézt na specializovanou kliniku do Rakouska, kde se jí dostalo nejlepší možné péče. Osudný útok má ale celá rodina stále v živé paměti. „Strašlivá tragédie, moje čtyřletá dcera přišla o nohu. Doslova jí ty bomby utrhly nohu,“ vzlykal krátce po neštěstí její otec Oleksij. 

Výbuch vážně zranil i její nevlastní matku. „Ta byla přímo v epicentru toho výbuchu,“ popsal Oleksij. Dům byl po útoku v troskách. „Šlo o takovou naši chatu, vlastníma rukama jsme ji vybudovali. Mysleli jsme, že tu strávíme zbytek života,“ kroutil hlavou Ukrajinec. „Čert ale vem barák, proč to ovšem muselo odnést to dítě?“ dodal. 

23:06
Dnes

Děkujeme za pozornost, se kterou sledujete náš online přenos věnovaný konfliktu na Ukrajině a událostem s ním souvisejícím. Další čerstvé zprávy můžete očekávat opět zítra ráno. Do té doby přejeme dobrou noc.

21:52
Dnes

Počet zraněných při dnešním ruském útoku na Dnipro se zvýšil na osm, informoval gubernátor Dněpropetrovské oblasti Serhij Lysak.

21:17
Dnes
!

Ruské úřady dnes informovaly o zadržení náměstka ruského ministra obrany Timura Ivanova kvůli podezření z braní úplatků. Ivanov patří k důležitým úředníkům ministerstva, uvedl portál Meduza. Na starosti měl záležitosti spojené s výstavbou.

Ivanov zodpovídal například za projekt takzvané obnovy okupovaného ukrajinského Mariupolu, výstavbu hlavního chrámu ruských ozbrojených sil nebo kosmodromu Vostočnyj, píší média. Náměstkem ministra obrany Sergeje Šojgua byl od roku 2016.

Zobrazit celý online

Video  Ruská invaze na Ukrajinu. Jak to celé začalo?  - Videohub
Video se připravuje ...

 

Video se připravuje ...
Další videa