Sobota 23. září 2023
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Zataženo 17°C

Putinův plukovník zuřil: Hlavní zlo jsou Britové, cvičí teroristy! Vyhoďte z Moskvy velvyslankyni

Autor: tsv, swp - 
19. března 2023
21:35

Šéfredaktor ruského magazínu Národní obrana plukovník ve výslužbě Igor Koročenko v ruské státní televizi Rossija 1 označil Velkou Británii za „hlavní zlo“. Dále uvedl, že je nutné z Moskvy před kamerami vyhodit britskou velvyslankyni Deboru Bronnertovou. V přímém přenosu se zmínil i o britské zpravodajské službě MI6 a apeloval, že výcvik ukrajinských vojáků organizuje právě Londýn.

„Ruské zpravodajské služby si jsou naprosto jisté a operačně potvrdily informace naznačující to, že výcvik ukrajinských sabotážních teroristických skupin nejvíce podporuje právě Velká Británie,“ prohlásil ve státní televizi. „Oni jsou teď to hlavní zlo! Měli bychom jasně pochopit, že ano, jsou tu ještě Spojené státy, ale anglosaský mozek je v Londýně.“

„Velká Británie možná nemá stejné schopnosti, ať už finanční nebo operační, které mají Spojené státy, nicméně ten ideologický komponent pro rozpoutání nové teroristické aktivity v Rusku pochází z Londýna,“ pokračoval.

„Britská armádní rozvědka a MI6 také aktivně operují v té stejné oblasti, stejně jako SAS samozřejmě,“ dodal s odkazem na speciální jednotky britské armády.

Vyhoďte ji před kamerami!

Koročenko, který se řadí mezi hlavní ruské propagandisty, dále uvedl, že „Velká Británie byla dosud poměrně úspěšná v organizování sabotážních aktů“, a to již od dob druhé světové války. „A teď aktivně sdílí své zkušenosti,“ dodal. Na plukovníkův projev upozornil server DailyMail.

Veterán v televizi na závěr doplnil, že by Rusko mělo minimalizovat své diplomatické vztahy s Británií a že je třeba „veřejně před kamerami vyhodit britskou velvyslankyni z Moskvy“.

15:38
Dnes

V Německu dostalo od začátku války na Ukrajině loni v únoru azyl 90 zběhů a odpíračů vojenské služby z Ruska. Německé úřady obdržely celkově zhruba 3500 žádostí o azyl od těchto osob, píše dnes server Rnd.de. Podle levicové opozice jsou úřady při vyhodnocování žádostí příliš přísné.

Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF) serveru Rnd.de sdělil, že dostal zhruba 3500 žádostí o azyl, které podali ruští zběhové a odpírači vojenské služby. Azyl úřad přidělil v 90 případech. Celkově vyřešil 1500 žádostí. U většiny z nich však žádost předal jiné členské zemi, kde si ruští žadatelé měli podle unijních pravidel o azyl požádat.

15:03
Dnes

„V Mali se v oblasti Gao zřítilo dopravní letadlo IL-76. Média informovala, že letadlo mohlo patřit soukromé vojenské společnosti Wagner,“ tweetuje kanál Nexta TV. Wagnerova skupina byla se svými žoldnéři i obchody velmi aktivní právě v Mali a sousedních zemích západní Afriky; s koncem Jevgenije Prigožina se její aktivity snaží přebírat ruské úřady a jiné skupiny blízké Kremlu.

14:10
Dnes

„Byl to dojemný okamžik, když jsme na našem setkání v Torontu začali všichni zpívat ukrajinskou hymnu,“ tweetuje Volodymyr Zelenskyj a přidává video z obří akce. „Jsem hrdý na to, že Ukrajina inspiruje, že Ukrajinci inspirují a kanadští Ukrajinci také. Děkuji každému z nich. Vítězství bude naše.“

Zobrazit celý online

Video  Raketový útok na Záporoží: Komplikované odstraňování trosek  - Ukrajinské záchranné složky
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud