Pátek 9. června 2023
Svátek slaví Stanislava, zítra Gita
Oblačno, bouřka 23°C

Zelenskyj odhalil soukromí: Tady od počátku ruské invaze žije! Ukázal šatník i postel

Video se připravuje ...
Autor: ČTK, swp - 
25. února 2023
18:30

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nechal u příležitosti výročí začátku války na Ukrajině nahlédnout do svého soukromí. Kameře novináře Dmytra Komarova ukázal, kde od počátku ruské invaze žije, a diváky pustil i do svého šatníku, v němž převažuje vojenské oblečení.

„Tady žiju rok,“ říká Zelenskyj na záběrech, které zveřejnil na twitteru poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Heraščenko. Podle nich je v Zelenského pokoji v prezidentském paláci v centru Kyjeva jen několik málo kusů nábytku: lůžko, stůl, televize či křeslo.

Novináře Zelenskyj zavedl i do svého šatníku, v němž má převážně vojenské oblečení a boty.

V obleku se ukrajinský prezident na veřejnosti objevil naposledy před válkou. Ve vojenském byl i při loňské návštěvě Washingtonu či letos na návštěvě Londýna, Paříže a Bruselu.

V pátek Zelenskyj stanici BBC řekl, že „by bylo opravdu zvláštní“, kdyby nyní nosil oblek. Komarovovi ale slíbil, že jeden z nich si vezme na sebe u příležitosti vítězství Ukrajiny ve válce.

V dokumentu Rok, jehož název odkazuje na dobu trvání ruské války proti Ukrajině, zavedl Zelenskyj Komarova i do své kanceláře, ze které hovoří se světovými politiky. Dokument obsahuje i řadu dalších rozhovorů s ukrajinskými představiteli, vojáky i běžnými lidmi, kteří shrnují svůj rok od počátku ruské agrese vůči Ukrajině.

13:33
Dnes

Ruská centrální banka dnes podle očekávání nechala svou základní úrokovou sazbu beze změny na 7,50 procenta. V prohlášení však dodala, že inflační rizika se zvyšují, a naznačila možnost zvýšení úroků na nadcházejících zasedáních.

Centrální banka po invazi ruských vojsk na Ukrajinu loni koncem února zvýšila základní sazbu na 20 procent. Postupně však toto mimořádné opatření zmírnila a od září drží úroky na stabilní úrovni. To je za více než sedm let nejdelší období, ve kterém svou měnovou politiku nezměnila, upozornila agentura Bloomberg.

13:28
Dnes

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko se dnes v Soči setkal s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Tématem rozhovoru byla mimo jiné ukrajinská protiofenziva. 

13:10
Dnes

Obcházení sankcí uvalených na Rusko by se mělo stát trestným činem postihovaným podobně ve všech zemích Evropské unie. Shodli se na tom dnes ministři spravedlnosti členských států, kteří podpořili normu navrženou loni Evropskou komisí. Směrnice kriminalizuje aktivity napomáhající obcházení sankcí a má pomoci zlepšit efektivitu unijních postihů. Členské země by o její konečné podobě měly začít ve druhé polovině roku vyjednávat s Evropským parlamentem.

Zobrazit celý online

Video se připravuje ...
Další videa