Úterý 3. října 2023
Svátek slaví Bohumil, zítra František
Polojasno, déšť 26°C

Podivné úmrtí ruského generála: Putin ho odvolal, teď ho našli s prostřelenou hlavou

Autor: for - 
14. února 2023
20:54

Bývalý zástupce šéfa odboru ruského ministerstva vnitra pro boj s extremismem spáchal sebevraždu. Vladimir Makarov se měl ve svém domě podle šetření policie zastřelit loveckou puškou. Makarova jen několik týdnů předtím odvolal ruský prezident Vladimír Putin z funkce. Smrt tohoto generála se zapisuje do řady jiných podezřelých úmrtí vysokých ruských představitelů, jak poukazuje například i The Moscow Times. 

Předměstím Moskvy otřásla podivná sebevražda. Policie nalezla podle bezpečnostních složek ve vesnici Golikovo mrtvolu generálmajora Vladimíra Makarova. 72letý Makarov se podle šetření zastřelil ve svém domě loveckou puškou, a to v době, kdy v domě pobývala i jeho choť. Informaci přinesla v pondělí večer agentura TASS. 

Makarov byl ještě na konci ledna policejním generálem a jeho hlavní starostí byli demonstranti proti režimu a nepohodlní novináři. Jeho funkce byla oficiálně zástupce šéfa odboru ministerstva vnitra pro boj s extremismem, následně jej z funkce ruský prezident Vladimír Putin odvolal. Podle The Moscow Times generál po svém odvolání upadl do hluboké deprese. 

Další podezřelé úmrtí

Úmrtí Makarova bylo kvalifikováno jako sebevražda, nicméně média připomínají, že se jedná o další z řad podivných smrtí kolem ruského vedení. Některé byly určeny jako sebevražda - například údajný skok z hotelového pokoje v Indii. Život si měl zde vzít ruský politik a nejbohatší poslanec ruské Dumy Pavel Antov, který sem přijel slavit své 66. narozeniny.

Jeho smrt okomentoval tehdy na twitteru i ukrajinský poradce ministra vnitra Anton Gerasčenko. „Rusové, kteří věděli příliš mnoho o kremelských financích a vojenských tajemstvích a z Putinova okruhu, v Rusku masově umírají,“ uvedl a připomněl, že v témže hotelu zesnul pár dní předtím jeho přítel Vladimír Bidenov. 

Stejně tak Gerasčenko připomenul další podezřelá úmrtí, jako úmrtí Alexeje Maslova, bývalého velitele ruských pozemních sil nebo smrt výrobce ponorek Aleksandera Buzakova. 

Video  Sergey Surovikin. Ruský generál, který byl dvakrát ve vězení  - Videohub
Video se připravuje ...

 

Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud