Neděle 26. března 2023
Svátek slaví Emanuel, zítra Dita
Oblačno, déšť 12°C

USA ruskému oligarchovi zabavily majetek za miliony. Všechen pošlou Ukrajině

Autor: ČTK, lig - 
4. února 2023
14:29

USA poprvé předají zabavený ruský majetek Ukrajině, uvedl podle stanice CNN americký ministr spravedlnosti Merrick Garland. Jde o prostředky, které Washington zkonfiskoval ruskému oligarchovi Konstantinu Malofejevovi, majiteli ruského nacionalistického televiznímu kanálu Cargrad. Suma 5,4 milionu dolarů (119 milionů korun) poslouží na obnovu válkou zničené Ukrajiny, doplnil na twitteru ukrajinský generální prokurátor Andrij Kostin.

„Zabavení tohoto majetku navazuje na mé dubnové oznámení o obvinění ruského oligarchy Konstantina Malofejeva z pokusu obejít sankce,“ upřesnil Garland. Záměr poskytnout zabavené prostředky Ukrajině ohlásil na setkání s ukrajinským generálním prokurátorem ve Washingtonu.

Malofejev je na americkém sankčním seznamu už od roku 2014. USA ho stejně jako Evropská unie, Ukrajina a Kanada podezírají ze spoluúčasti na anexi ukrajinského poloostrova Krym Ruskem a z podněcování ozbrojeného konfliktu na východě Ukrajiny, který propukl po anexi v roce 2014. Oligarcha tato obvinění odmítá a tvrdí, že se věnoval humanitární pomoci pro Krym a ukrajinský východ. Miliony na jeho americkém účtu mu byly zabaveny v červnu loňského roku, uvedla CNN.

22:00
25. 3. 2023

Děkujeme za pozornost, kterou našemu online přenosu věnujete. Vše, co se týká ruské agrese na Ukrajině, budeme sledovat zase od nedělního rána.

21:50
25. 3. 2023

V Kyjevě dnes pohřbili ukrajinského vojáka Andreje Neshodovského. Podle agentury AP padl ve čtvrtek po útoku ruského dronu. 

21:21
25. 3. 2023

Vladimir Putin podle agentury RIA Novosti prezident v rozhovoru pro televizi Rossija 24 upřesnil, že k 1. červenci bude v Bělorusku dokončena stavba skladovacího objektu pro jaderné zbraně a pod kontrolou je bude mít Rusko, nikoli běloruská strana. Putin také řekl, že Rusko pomohlo Minsku modernizovat deset letadel, která jsou schopná nést jaderné zbraně, a připomněl, že už dříve Bělorusko získalo komplex střel Iskander, které také mohou nést jaderné hlavice.

Zobrazit celý online

Video  Sankce pro Rusko: Stahování světových značek i zabavování majetku oligarchům  - Videohub
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa