Středa 22. března 2023
Svátek slaví Leona, zítra Ivona
Oblačno 13°C

Mrtví Rusové jako lidské štíty: Šéf ukrajinské rozvědky popsal otřesné zážitky z Bachmutu

Autor: rix - 
8. ledna 2023
19:59

Putinovy jednotky používají své padlé jako lidské štíty proti ukrajinské palbě. Na frontové linii u Bachmutu vrší z padlých těl provizorní zdi, aby se dokázali bránit. V oblasti to vypadá jako po apokalypse. Válí se tam desítky až stovky hnijících mrtvol. 

S jen těžko uvěřitelným svědectvím přišel podle deníku Daily Mail šéf ukrajinské vojenské rozvědky Kyrylo Budanov. Jak uvedl, na frontové linii u Bachmutu viděl na konci prosince důkazy toho, že ruští vojáci používají těla svých padlých spolubojovníků jako lidské štíty. Těla mají hromadit na sebe a používat jako ochranu před ukrajinskou palbou. 

„Vojáci mi ukázali nahromaděná těla. Bylo to jako z nějakého filmu,“ potvrdil Budanov. Mluvil o stovkách hnijících těl. „Ta jsou vršena na sebe jako nějaká provizorní zeď. Moc to ale nefunguje, je tu spousta mrtvol,“ popisoval šílené obrázky z fronty. 

Budanov dále uvedl, že Ukrajinci Rusům neustoupí ani o píď. Okupanti podle něj válku prohrávají. „Pro svět už ruská armáda není hrozbou,“ myslí si vysoce postavený muž s tím, že zkazky o silné ruské armádě jsou podle něj pohádky. 

Zmínil, že válka však zdaleka nekončí. A co víc, nejtěžší boje očekává až v březnu. Ukrajinci podle něho plánují silnou protiofenzivu. „Půjde o konečnou porážku ruské armády,“ prohlásil sebevědomě. Ukrajinské hranice se podle něho vrátí k pozicím, jaké měla v roce 1991. „Západ se nesmí bát transformace Ruska, prospěje celému světu,“ dodal. 

22:59
21. 3. 2023

Děkujeme, že jste sledovali naše online zpravodajství k pokračující ruské invazi na Ukrajině. Pokračovat budeme zase zítra, prozatím přejeme dobrou noc. 

22:45
21. 3. 2023

Trosky divadla u Mariupolu. 

22:23
21. 3. 2023

Ukrajinský prezident Volodomyr Zelenskyj po setkání s japonským premiérem uvedl, že se prostřednictvím videospojení na Kišidovo pozvání zúčastní summitu skupiny G7, který se v květnu uskuteční v Hirošimě. Japonsko aktuálně tomuto uskupení velkých světových ekonomik předsedá. Šéfa japonské vlády Zelenskyj označil za „dlouhodobého přítele Ukrajiny“ a „mocného obhájce mezinárodního řádu“.

Zobrazit celý online

Video  Boje v Bachmutu (video)  - Twitter
Video se připravuje ...

 

 

Video se připravuje ...
Další videa