Pátek 14. června 2024
Svátek slaví Roland, zítra Vít
Oblačno 20°C

Pád z tanku a náraz do stromu: Video ponižujícího útěku ruských vojáků baví internet

Autor: jel - 
13. září 2022
13:36

Ukrajinské ministerstvo obrany na sociální síti zveřejnilo video. Na něm mají být vidět prchající ruští vojáci. Z tanku na záběrech skutečně vypadne několik mužů a bojový stroj poté narazí do stromu, který porazí.

 

Mělo by se jednat o záběry pořízené dronem v okolí Charkova, kde v současnosti ukrajinská armáda osvobodila dvacet vesnic a nadále postupuje. Což v pondělí uvedl šéf ruské okupační správy Charkovské oblasti Vitalij Gančev. Podle generálního štábu ukrajinské armády utrpěli Rusové v oblasti značné ztráty. 

Video prchajících okupantů zveřejnilo ukrajinské ministerstvo na twitteru v sobotu. „Je přirozené, že když ukrajinská armáda útočí, musíte rychle prchnout. Ale takhle utíkat, vypadnout a nakonec se nechat zastavit proukrajinským stromem?“ uvedlo k videu ministerstvo. V nadsázce dodalo, že takováto show by se líbila i králi komiků Charlie Chaplinovi.

Tank na videu zběsile ujíždí a vypadne z něj několik vojáků. Nakonec sjede z cesty a narazí do stromu, který vyvrátí.

9:42
Dnes

Cizinec podezřelý ze žhářského útoku na autobusy Praze jednal sám, neměl v Česku žádné komplice, řekl ve Sněmovně ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). 

Podezření ze zapojení ruských tajných služeb do žhářského útoku na autobusy v Praze se prověřuje, pravděpodobnost je vysoká, řekl premiér Petr Fiala (ODS).

9:01
Dnes

„Měl jsem telefonický rozhovor s čínským vůdcem. Řekl mi, že Rusku neprodá ani jednu zbraň," hlásí prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj. „Pokud je to člověk, kterého si lze vážit, tak to neudělá, dal své slovo,“ řekl prezident podle kanálu Nexta.

8:45
Dnes

Velitel ukrajinského letectva Mykola Oleščuk na platformě Telegram uvedl, že Rusko vyslalo v noci na dnešek na Ukrajinu 14 střel různého typu a 17 útočných dronů, přičemž ukrajinské protivzdušné obraně se povedlo zničit sedm střel a všech 17 bezpilotních letounů nad Chmelnyckou, Charkovskou, Mykolajivskou, Oděskou, Záporožskou, Dněpropetrovskou a Kirovohradskou oblastí.

Zobrazit celý online

Video  Rusy na Krymu vyděsily exploze: Utíkali z pláží pryč  - Reuters
Video se připravuje ...

 

Video se připravuje ...
Další videa