Středa 31. května 2023
Svátek slaví Kamila, zítra Laura
Jasno 23°C

Pád z tanku a náraz do stromu: Video ponižujícího útěku ruských vojáků baví internet

Autor: jel - 
13. září 2022
13:36

Ukrajinské ministerstvo obrany na sociální síti zveřejnilo video. Na něm mají být vidět prchající ruští vojáci. Z tanku na záběrech skutečně vypadne několik mužů a bojový stroj poté narazí do stromu, který porazí.

 

Mělo by se jednat o záběry pořízené dronem v okolí Charkova, kde v současnosti ukrajinská armáda osvobodila dvacet vesnic a nadále postupuje. Což v pondělí uvedl šéf ruské okupační správy Charkovské oblasti Vitalij Gančev. Podle generálního štábu ukrajinské armády utrpěli Rusové v oblasti značné ztráty. 

Video prchajících okupantů zveřejnilo ukrajinské ministerstvo na twitteru v sobotu. „Je přirozené, že když ukrajinská armáda útočí, musíte rychle prchnout. Ale takhle utíkat, vypadnout a nakonec se nechat zastavit proukrajinským stromem?“ uvedlo k videu ministerstvo. V nadsázce dodalo, že takováto show by se líbila i králi komiků Charlie Chaplinovi.

Tank na videu zběsile ujíždí a vypadne z něj několik vojáků. Nakonec sjede z cesty a narazí do stromu, který vyvrátí.

16:56
Dnes

Obrazem: Následky nedávného ruského ostřelování v Luhanské oblasti

16:44
Dnes

Podle zpráv místních úřadů byli 31. května při ruském ostřelování Chersonské oblasti zraněni tři lidé včetně jednoho dítěte.

16:28
Dnes

Evropská unie se v březnu v obchodování s Ruskem dostala do přebytku 0,2 miliardy eur. Před rokem přitom vykázala schodek 18,2 miliardy eur, uvedl Eurostat.

Zobrazit celý online

Video  Rusy na Krymu vyděsily exploze: Utíkali z pláží pryč  - Reuters
Video se připravuje ...

 

Video se připravuje ...
Další videa